Zināšanas par dabas augiem mūsdienās reanimē uztura bagātinātājos 2

“Zināšanas par dabas augiem, kurus senatnē cilvēki lietoja veselības atgūšanai un stiprināšanai, mūsdienās tiek reanimētas uztura bagātinātājos. Senatnē cilvēkiem bija uzkrāta milzīga pieredze un zināšanas par dabas augiem. Mēs visi zinām stāstus par zintniekiem, kuri ar tējiņām un zālītēm prata dziedināt visdažādākās kaites. Diemžēl, ieviešot kristīgo ticību, kad pāri Eiropai vēlās raganu tvarstīšanas vilnis, lielākā daļa zināšanu par ārstniecības augiem tika sadedzinātas sārtos,” stāsta farmaceits Bils Strupulis.

Uzreiz jāsaka - ieilgušas un hroniskas kaites uztura bagātinātāji, visticamāk, nespēs novērst, un tāds arī nav to uzdevums,” skaidro Bils Strupulis. Uztura bagātinātāji ir tādēļ, lai cilvēks, tos lietojot, varētu uzņemt ārstniecības augos esošās minerālvielas, vitamīnus un citas bioloģiski aktīvās vielas, lai nostiprinātu organisma aizsargspējas, dotu tam spēku tikt galā ar apkārtējās vides kaitīgo ietekmi. (Nav noslēpums, ka apkārtējā vide mūsdienās ir ļoti agresīva un var ierosināt dažādas slimības.) Lietojot uztura bagātinātājus, cilvēks var uzlabot savu pašsajūtu, paaugstināt darba spējas un tā rezultātā kopumā celt dzīves kvalitāti.

Protams, ja mēs vēlamies uzlabot pašsajūtu un organisma aizsargspējas ar uztura bagātinātāju, pirmais, kam vajadzētu pievērst uzmanību, lai tas būtu pēc iespējas dabiskāks. Piemēram, viens no šādiem uztura bagātinātājiem ir skudru koka miza, tā sastāvā pamatā ir izkaltēts un saberzts skudru koka mizas pulveris.

Farmaceits Bils Strupulis atklāj, ka dabā skudru koka mizai piemīt unikāla īpašība - tās sastāvā esošo vielu dēļ, uz tās nedzīvo nekādi mikroorganismi, nedz sēnītes. Iespējams, tieši tāpēc, lietojot skudru koka mizu, arī organismam ir lielākas pretestības spējas.

Skudru koka mizas īpašības zināja un lietoja jau senie inki, lai uzlabotu asinscirkulāciju audos. Mūsdienās, izpētot skudru koka mizas sastāvu, tajā tika atrastas daudzas bioloģiski aktīvas vielas. Tās iedarbojas organismā, palīdzot labāk iemigt un pilnvērtīgi izgulēties, un regulē asinsspiedienu. Kā arī skudru koka mizā esošās vielas iedarbojas, dabiskā veidā ceļot organisma aizsargspējas, tāpēc to iesaka lietot situācijās, kad organisms ir novājināts.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Elīna Eglīte

To skudru koka mizu lietoju jau sen, fantastiko nostiprina imūno sistēmu, parasti pērku šeit
http://www.swansonvitamins.lv/lv/pret-mikroorgnismiem/pau-d-arco-500mg-n100/

pirms 5 gadiem, 2016.05.24 10:08

jānis

šo jau raksta pie visiem strutainiem kakliem un haimorītiem

pirms 5 gadiem, 2016.05.26 13:32

Veselība