10.decembrī Gulbenē - donoru diena

Valsts asinsdonoru centra (VADC) Latgales filiāle informē, ka 2008. gada 10. decembrī tiek organizēta donoru diena Gulbenē. Donori ir gaidīti Sarkanā Krusta telpās no pulksten 9.00 līdz 12.00.

Pagājušajā donoru dienā 2008. gada 10. septembrī asinis ziedoja 70 donori.


Aicinām būt tikpat aktīviem un ziedot asinis!


Vesels cilvēks var ziedot asinis četras līdz piecas reizes gadā, ievērojot divu mēnešu intervālu starp asins nodošanas reizēm.

 

"Vienā asins nodošanas reizē donors ziedo 450 mililitrus asiņu. Tas nav kaitīgi vesela cilvēka veselībai. Asinis organismā nemitīgi atjaunojas, turklāt donori retāk slimo ar hroniskām slimībām," skaidro VADC LF sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Krustāne.


Atgādinām!
Par asins donoru var kļūt ikviens 18 līdz 65 gadus jauns cilvēks, kura svars ir ne mazāks par 50 kilogramiem un kurš pirms asins nodošanas nav lietojis alkoholu un smēķējis. Asins nodošanas un iepriekšējā dienā jāizvairās no trekniem ēdieniem un alkohola, bet stundu pirms procedūras nedrīkst smēķēt (plašāku informāciju var atrast VADC mājas lapā - www.vadc.gov.lv).


Ikviens donors pirms asins nodošanas saņem brokastu paciņu viena lata vērtībā, pēc asins nodošanas saņem trīs latu kompensāciju pusdienām. Saskaņā ar darba likumu (74.p.), iepriekš paziņojot darba devējam par asins nodošanu, donoram pēc katras šādas dienas piešķir atpūtas dienu vai pēc darbinieka pieprasījuma šo dienu pievieno ikgadējam apmaksātajam atvaļinājumam.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas