Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

12.Saeimas vēlēšanas: ir iespēja savu iepriekšējo balsojumu arī mainīt 1

Bez vēlētāju apliecībām, kuras nepieciešamas tiem, kam ir tikai identifikācijas kartes, ir vēl viens jaunums, kas vēlētājiem jāzina. Ja nav iespējas nobalsot vēlēšanu dienā, vēlētājs var nodot balsi glabāšanā trīs dienas pirms vēlēšanu dienas.


Saeimas vēlēšanas notiks 4.oktobrī, bet balsi glabāšanā varēs nodot, trešdien, 1.oktobrī, no pulksten 17.00 līdz 20.00, ceturtdien, 2.oktobrī, no pulksten 9.00 līdz 12.00, piektdien, 3.oktobrī, no pulksten 10.00 līdz 16.00. Vēlēšanu iecirkņi, kur varēs nodot balsi glabāšanā, atradīsies pilsētās un novados, kuros ir vismaz 7500 balsstiesīgo, Gulbenes novadā – iecirknī, kas atradīsies Gulbenes kultūras centrā.

Gulbenes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Vita Kravale stāsta, ka vēlēšanu aploksne ar vēlētāja balsojumu vēlētāja klātbūtnē tiks ievietota vēl vienā – reģistrācijas - aploksnē, uz kuras tiks norādīts vēlētāja vārds, uzvārds. Pēc tam šī reģistrācijas aploksne tiks iemesta vēlēšanu kastē.

Vēlētājs, kurš būs nodevis balsi glabāšanā, nepieciešamības gadījumā vēlēšanu dienā varēs savu balsojumu mainīt, bet tikai tajā iecirknī, kur nodevis balsi glabāšanā. Šādā gadījumā iecirkņa komisija balsotāju sarakstā anulēs ierakstu par balss nodošanu glabāšanā, vēlētāju reģistrēs vēlēšanu dienas balsotāju sarakstā un atkārtoti izsniegs balsošanas materiālus. Vēlēšanu rezultātam pieskaitīs vēlētāja vēlēšanu dienā nodoto balsi, savukārt vēlētāja reģistrācijas aploksne ar glabāšanā nodoto balsojumu tiks dzēsta.

Nodot balsi glabāšanā atļauts tikai vienu reizi. Un arī šo iespēju – mainīt balsojumu - vēlēšanu dienā varēs izmantot tikai vienu reizi.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

...

Nu kadas balsu mainišanas ja cilveks pieņem lemumu balsot atrak tas nozime ka vinš ir spiests braukt kkur tapec ari jabalso agrak. un ar balsu mainišanu bus izdeviba šmuguleties , tad kada jega dalšošanai ka tik daudz visaka izdomats atkal sajes greizi visi musu puleņi .

pirms 4 gadiem, 2014.09.29 09:54

Vietējās ziņas