12.Saeimas vēlēšanas: kļūst zināmi pirmie Saeimas deputāti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) apkopojot lielāko daļu parlamenta vēlēšanās nodoto balsu, iezīmējas 12.Saeimas sastāvs.

PROVIZORISKIE REZULTĀTI ŠEIT!

Zemgales vēlēšanu apgabalā uzvarējusī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) šajā reģionā varētu iegūt četrus 12.Saeimas deputātu mandātus, liecina CVK apkopotie provizoriskie vēlēšanu rezultāti. Par ZZS Zemgalē nobalsojuši 28,06%vēlētāju. Otrajā vietā Zemgalē ar 23,24% ir "Vienotība", savukārt trešajā vietā ierindojusies nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" (VL-TB/LNNK), kas Zemgalē ieguvusi 19,01% vēlētāju balsu.

Šīm partijām Zemgalē seko sociāldemokrātiskā partija "Saskaņa", kas saņēmusi 11,31% vēlētāju atbalstu, partija "No sirds Latvijai" (NSL), kuru atbalstījuši 7,31% vēlētāju, savukārt Latvijas reģionu apvienība (LRA) Zemgalē saņēmusi 5,32% vēlētāju balsu.Tas nozīmē, ka, vēlēšanu rezultātiem būtiski nemainoties, ZZS Zemgalē iegūs četrus mandātus Saeimā, "Vienotība" un VL-TB/LNNK katra tiktu pie trīs mandātiem, bet "Saskaņa" no Zemgales iegūtu divus mandātus.

 Savukārt NSL un LRA katra iegūtu vienu mandātu jaunajā Saeimas sastāvā.Kā liecina CVK publicētā informācija, ZZS sarakstā visvairāk punktus, saskaitot visus vēlētāju ievilktos plusus un svītrojumus, ieguvuši un Saeimā iekļūtu ZZS līderis Augusts Brigmanis, labklājības ministrs Uldis Augulis, bijušais svarcēlājs Raimonds Bergmanis un Saeimas deputāts Andris Bērziņš.No "Vienotības" Zemgales apgabalā Saeimas deputāta mandātus varētu iegūt deputāts Atis Lejiņš, deputāts Jānis Reirs un Tukuma mērs Juris Šulcs. Savukārt "aiz svītras" paliktu pašreizējais ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, kā arī Saeimas deputāti Viktors Valainis un Jānis Ozoliņš.

No VL-TB/LNNK saraksta pie deputāta mandāta tiktu vēsturnieks Edvīns Šnore, kā arī deputāti Imants Parādnieks un Andris Buiķis, savukārt aiz svītras paliktu deputāte Vineta Poriņa."Saskaņas" divas vietas no Zemgales saraksta Saeimā aizņemtu deputāts Vitālijs Orlovs un Zenta Tretjaka, LRA no Zemgales Saeimā pārstāvētu uzņēmējs Dainis Liepiņš, bet NSL - saraksta pirmais numurs Aivars Meija.

12.Saeimas vēlēšanās Latgalē pārliecinošu uzvaru ir guvusi sociāldemokrātiskā partija "Saskaņa", iegūstot 39,54% vēlētāju atbalstu un sešus deputātu mandātus Saeimā, liecina CVK apkopotie provizoriskie vēlēšanu rezultāti. Otrajā vietā Latgalē ir Zaļo un zemnieku savienība, kura ieguvusi 18,61% vēlētāju atbalstu, savukārt "Vienotība" ieguvusi 15,28% balsu.Šīm partijām Latgalē seko partija "No sirds Latvijai", kas saņēmusi 8,56% vēlētāju atbalstu, un apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, kuru atbalstīja 5,14%.

 Par "Latvijas Krievu savienību" Latgalē savu balsi atdeva 4,69% vēlētāju, savukārt "Latvijas reģionu apvienība" Latgalē saņēmusi 3,8% vēlētāju atbalstu.Līdz ar to 12.Saeimā no Latgales vēlēšanu reģiona sešus deputātu mandātus varētu iegūt "Saskaņas" politiķi, pa trim - Zaļo un zemnieku savienība un "Vienotība", bet pa vienam deputāta mandātam - "No sirds Latvijai", "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK un "Latvijas reģionu apvienība".

"Saskaņu" Saeimā no Latgales apgabala varētu pārstāvēt seši līdzšinējie Saeimas deputāti Andrejs Elksniņš, Ivans Ribakovs, Jānis Tutins, Vladimirs Nikonovs, Marjana Ivanova-Jevsejeva un Raimonds Rubiks.No Zaļo un zemnieku savienības pie mandāta varētu tikt aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, Saeimas deputāts Rihards Eigims un Balvu novada deputāts Jānis Trupovnieks, savukārt aiz strīpas palicis regulārais Saeimas komisijas sēžu kavētājs, deputāts Jānis Klaužs.

No "Vienotības" saraksta Saeimas deputāti no Latgales varētu būt deputāts Dzintars Zaķis, Preiļu mērs Aldis Adamovičs un satiksmes ministrs Anrijs Matīss.Tikmēr "No sirds Latvijai" deputāta kandidāta vienu vietu varētu aizņemt saraksta pirmais numurs Silvija Šimfa, nacionālo apvienību no Latgales pārstāvēs Saeimas deputāte Inese Laizāne, kamēr valsts valodas sargs Antons Kursītis palicis aiz strīpas, bet "Latvijas reģionu apvienību" pārstāvēs deputāts Juris Viļums, savukārt aiz strīpas palicis cits deputāts Gunārs Igaunis, bet sociāldemokrātu līderis Jānis Dinevičs izsvītrots līdz pēdējai pozīcijai.

Pārējās partijas saņēmušas mazāku vēlētāju atbalstu un Saeimā neiekļūs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas