Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

12.Saeimas vēlēšanas: novadā maza interese par vēlētāju apliecībām 3

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Gulbenes nodaļas vadītāja Aija Cimdiņa ir satraukta par vēlētāju zemo aktivitāti. Pārvaldē ir izgatavotas 873 vēlētāju apliecības Gulbenes novada iedzīvotājiem, kuri bez šā dokumenta nevarēs piedalīties balsojumā par 12.Saeimu. Līdz šodienas darbdienas beigām izņemt vēlētāju apliecības bija atnākuši kopskaitā tikai 132 Gulbenes novada iedzīvotāji.

A.Cimdiņa atgādina, ka vēl rīt no pulksten 8.00 līdz 16.00 gaidīs Gulbenē, Ūdensvada ielā 2a, balsstiesīgos novada iedzīvotājus, kuriem nav pases, bet ir tikai personas identifikācijas karte. Lai tur saņemtu vēlētāja karti, ierodoties līdzi jāņem un jāuzrāda personas identifikācijas karte.


Savukārt Gulbenes vēlēšanu iecirknī turpinās iepriekšējā balsošana. Savu balsi nodot glabāšanā vakar un šodien bija ieradušies164 vēlētāji. Turklāt šodien aktivitāte bija lielāka – nobalsoja 95 vēlētāji. Gulbenes novada vēlētājiem iepriekš nobalsot ir iespējams tikai vienā vietā – pilsētas vēlēšanu iecirknī, kas atrodas kultūras centrā. Piektdien, 3.oktobrī, šis vēlēšanu iecirknis būs atvērts no pulksten 10.00 līdz 16.00.


Gulbenes vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētāja Lienīte Reinsone informē, ka tie, kuri būs nodevuši savu balsi glabāšanā, ir tiesīgi vienu reizi mainīt savu lēmumu, bet – tikai vēlēšanu dienā un tikai, atnākot tieši uz Gulbenes vēlēšanu iecirkni.


Balsošanu mājās vai citā atrašanās vietā vēlētāji varēs pieteikt vēl arī sestdien līdz pulksten 12.00. Tādā gadījumā savā vēlēšanu iecirknī ir jānogādā vēlētāja iesniegums (aizpildot veidlapu vai rakstot brīvā formā), to var palīdzēt izdarīt radi, draugi, paziņas. Balsošanai atrašanās vietā par iemeslu var kalpot slimība, vecuma nespēja vai citi iemesli.


4.oktobrī visā Latvijā vēlēšanu iecirkņi būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00. Balsstiesīgie vēlētāji, kuriem ir pase, varēs doties balsot uz jebkuru iecirkni, taču jāatceras, ka dažādos Latvijas reģionos balsošana notiks par atšķirīgiem 12.Saeimas deputātu kandidātu sarakstiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

oi!

Cienītā autore varēja mazliet iedziļināties lietas būtībā un izlabot tekstu "Gulbenes novada vēlētājiem iepriekš nobalsot ir iespējams tikai ...." uz "Gulbenes novada vēlētājiem nodot balsi glabāšanā ir iespējams tikai ....". Tās ir divas dažādas lietas. "Dzirkstele" mūždien publicē divas bildītes ar attapības uzdevumu - atrodi piecas atšķirības. Ar vēlēšanu kārtību, lūk, ir tieši tāpat. Žurnālistam tā mazliet nepiedodami, ka nav "iebraucis tēmā".

pirms 4 gadiem, 2014.10.02 21:14

4.oktobris

Jāraksta ir nevis birokrātiski pareizi, kā vēlas "oi!", bet VISIEM uztveramj, lai cilvēki nebaidītos iespēju izmantot. Lai saprastu. Citādi birokrātriskie teikumi vienkārši aiziet garām ausīm... :)

pirms 4 gadiem, 2014.10.03 10:09

oi!>4.oktobris

Vienīgās zāles pret "bardaku" ir formalizācija, jeb birokrātija, kā izsakās 4.oktobris. Piedodiet, bet bez tās nesauciet pēc kārtības. Par izskaidrošanu: skaidrojumu ir bijis bez sava gala daudz. Tie, kuri to patiešām vēlējās, tos arī ieguva, bet tie, kuri rīkojas sava komforta un iepriekš iegūto zināšanu reflektīvas atkārtošanas vadīti - izrāda neapmierinātību, ka kkas nav tā kā iepriekš. Pierodiet, ka nekad nekas vairs nebūs tā kā iepriekš. Pasaule mainās un mums jāspēj mainīties tai līdz'. Lai mums visiem izdodas!

pirms 4 gadiem, 2014.10.03 21:17

Vietējās ziņas