12 tiesas piesēdētāji seniori atsakās no amata

Ar 1.jūliju valstī tiesas piesēdētāji vairs nebūs vajadzīgi
Gulbenes rajona tiesas 12 piesēdētāji atteikušies no šā amata, jo, būdami pelnītā atpūtā, negrib zaudēt 70 procentus no savas pensijas. Kā zināms, Latvijā ar 1.jūliju strādājošajiem pensionāriem pensijas tiek samazinātas par 70 procentiem.

"Pēdējā laikā uz tiesu par piesēdētājiem esam saukti reti. Esmu bijusi piesēdētāja rajona tiesā teju 20 gadus. Vēl pirms pieciem gadiem šajā darbā varēja nopelnīt piecus lautus dienā," "Dzirkstelei" saka Genovefa Laicāne, kas arī uzrakstījusi iesniegumu pilsētas domei, lūdzot viņu atbrīvot no tiesas piesēdētājas pienākumu pildīšanas.

 

Šādus pašus iesniegumus pašvaldībai, kas vienīgā ir tiesīga iecelt kādu par Gulbenes rajona tiesas piesēdētāju vai atbrīvot no šā pienākuma, adresējuši arī seniori Irēna Stojaša, Inta Purīte, Mārīte Vose, Silvija Trule, Antoņina Kupča, Edgars Mārtinsons, Gunta Roskoša, Enita Laima Strazda, Skaidrīte Rubene, Valentīna Lonska un Vija Kokareviča. 18.jūnija sēdē Gulbenes deputāti nobalsojuši par šo tiesas piesēdētāju atbrīvošanu no šā amata.

 

Gulbenes rajona tiesas priekšsēdētāja Gunta Gulbinska "Dzirkstelei" saka, ka faktiski tas ir dubults lēmums, jo ar 1.jūliju valstī tiesas piesēdētāju vairs nav. To nosaka izmaiņas kriminālprocesa likumā. Tiesā arī neesot tādu lietu, kas būtu iesāktas skatīt, piedaloties tiesas piesēdētājiem.

 

Tomēr G.Gulbinska uzskata, ka seniori "katram gadījumam" ir rīkojušies pareizi, lūdzot pilsētas domi atbrīvot viņus no tiesas piesēdētāja amata, jo nav izslēgts, ka tomēr vēl pēc 1.jūlija senioram, kas skaitās darbā kā tiesas piesēdētājs, no pensijas atvelk 70 procentus.

 

"Gulbenes rajonā tiesā ir vairāk nekā 12 tiesas piesēdētāju. Viņi nopelna tiesā varbūt pāris reizes gadā dažus latus. Daži no piesēdētājiem, kas ar pašvaldības lēmumu šajā amatā iecelti pirms vairākiem gadiem, paši sen ir par to aizmirsuši, jo mēs viņus uz tiesas sēdēm neesam saukuši kaut vai tāpēc, ka šie cilvēki nav bijuši sazvanāmi. Būtu skumji, ja kāds no viņiem, būdams seniors, pēkšņi attaptos, ka pensija tiek ievērojami samazināta,"saka G.Gulbinska.

 

Viņa bilst, ka pateicas rajona tiesas piesēdētājiem par sadarbību.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas