13.Saeimas vēlēšanas: reģistrē visus 16 partiju un partiju apvienību kandidātu sarakstus

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) 8.augustā 13.Saeimas vēlēšanām reģistrēja pēdējos līdz vakardienai iesniegtos deputātu kandidātu sarakstus.

Saeimas vēlēšanām reģistrēti partijas “Progresīvie”, “Saskaņas” sociāldemokrātiskās partijas, “Latvijas Krievu savienības”, Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, politiskās partijas “KPV LV”, partiju apvienības “Latviešu Nacionālisti”, “LSDSP/KDS/GKL”, “Latvijas centriskās partijas” un partiju apvienības “Par Alternatīvu” deputātu kandidātu saraksti. Tādējādi 13.Saeimas vēlēšanām reģistrēti visu 16 partiju un partiju apvienību iesniegtie deputātu kandidātu saraksti.

Pēc reģistrēšanas kandidātu sarakstus vairs nevar atsaukt, un grozījumus tajos drīkst izdarīt tikai CVK, svītrojot kandidātus, par kuriem saņemti atzinumi vai tiesas spriedumi, ka kandidāti neatbilst Saeimas vēlēšanu likuma prasībām, vai izdarīt tehniska rakstura labojumus.

Lai pārbaudītu sarakstos pieteikto kandidātu atbilstību Saeimas vēlēšanu likuma prasībām, CVK šodien reģistrētos sarakstus nosūtīs pārbaudēm Iekšlietu ministrijas Informācijas centram un Totalitārisma seku dokumentēšanas centram. Atbilstoši ziņām Iedzīvotāju reģistrā tiks pārbaudīts arī tas, vai visi sarakstos iekļautie kandidāti ir Latvijas pilsoņi, kuri vēlēšanu dienā būs vecāki par 21 gadu. 

Par “Latvijas Krievu savienības” sarakstā pieteikto deputātu kandidāti Tatjanu Ždanoku, par kuru CVK rīcībā ir tiesas spriedums, kas apliecina, ka kandidāte pēc 1991.gada 13.janvāra ir darbojusies Latvijas Komunistiskajā partijā un atbilstoši Saeimas vēlēšanu likumam nedrīkst kandidēt vēlēšanās, CVK lūgs papildus informāciju Drošības policijai un Satversmes aizsardzības birojam. Šāds lēmums pieņemts, lai ievērotu Satversmes tiesas šā gada 29.jūnija spriedumā nolemto, ka, pārbaudot Saeimas vēlēšanām pieteiktos kandidātus, Centrālajai vēlēšanu komisijai ir jāpārliecinās ne tikai par to, ka ar tiesas spriedumu ir konstatēta personas aktīva darbība Saeimas vēlēšanu likuma 5.panta 6.punktā minētajās organizācijās, bet arī par to, vai persona ar savu rīcību vēl joprojām apdraud Latvijas valsts neatkarību un demokrātiskas tiesiskas valsts principus.

Par Jaunās konservatīvās partijas un Rīcības partijas deputātu kandidātu sarakstos iekļautajiem kandidātiem pārbaudes jau noslēgušās, un visi šo partiju kandidāti atbilst Saeimas vēlēšanu likuma prasībām.

Ar vēlēšanām reģistrētajiem kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām, ziņām par kandidātiem un statistiku iespējams iepazīties 13.Saeimas vēlēšanu mājaslapā https://sv2018.cvk.lv.

13.Saeimas vēlēšanas norisināsies šā gada 6. oktobrī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas