Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

14.jūnijā Gulbenē un Litenē notiks piemiņas pasākumi

Pieminot traģiskos 1941.gada notikumus, kad svešumā izsūtīja tūkstošiem civiliedzīvotājus un veica represijas pret Latvijas armijas karavīriem, 14.jūnijā Gulbenē un Litenē norisināsies vairāki komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumi.

Piemiņas pasākums sāksies plkst.14:00 pie Gulbenes dzelzceļa stacijas, bet plkst.16:00 turpināsies Litenē, Latvijas armijas karavīru piemiņas vietā. Pēc tam notiks pulcēšanās Latvijas armijas Litenes nometnes vietā, kur iedegs "Atmiņu ugunskuru".

Plānots, ka piemiņas pasākumos piedalīsies Aizsardzības ministrs, nākamais Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Nacionālo Bruņoto Spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube, Gulbenes novada domes pārstāvji, represētie, virsnieku apvienības pārstāvji, kā arī regulāro spēku un Zemessardzes vienību komandieri, karavīri, zemessargi un jaunsargi.

„1941.gada 14.jūnijā Latvijas armijas Litenes un Ostroviešu nometnē, kas atradās aptuveni 10 kilometru no Litenes, apcietināja un deportēja uz Sibīriju vismaz 430 virsnieku. Vairāki no viņiem tika nošauti uz vietas.

Deportētie virsnieki tika tiesāti no 1941.gada rudens līdz 1942.gada pavasarim, galvenokārt par dzimtenes nodevību. No aizvestajiem latviešu karavīriem pēc reabilitācijas atgriezās tikai 70, pārējie tika nošauti vai gāja bojā spaidu darbos dažādās nometnē.

Kopumā 1940. – 1941.gadā represijas skāra 4665 bijušos Latvijas armijas karavīrus, tostarp 1086 virsniekus - no viņiem viens bija admirālis, 23 – ģenerāļi.

2001.gada 14.jūnijā Latvijas armijas karavīru piemiņas vietā atklāja Ivara Feldberga un Sandra Gribanovska veidoto piemiņas ansambli "Sāpju siena", kas veltīts nogalinātajiem un nomocītajiem Latvijas armijas virsniekiem.” (www.sargs.lv).


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas