Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

140 tūkstošus eiro piedāvā atmaksāt 10 gados 8

Gulbenes novada dome ir saņēmusi oficiālu vēstuli no Valsts izglītības attīstības aģentūras ar atgādinājumu, ka pašvaldībai ir jāatmaksā atpakaļ 139 999,20 eiro kā neatbilstoši veikti izdevumi.

Naudas atmaksas grafiks ir nosūtīts aģentūrai saskaņošanai. Deputātus par to pirms sēdes informēja novada domes izpilddirektore Guna Švika. Viņa arī piebilda: “Ir jārisina jautājums par naudas atgriešanu no konkrētajām firmām, jo pašvaldība patiesībā ir tikai ķīlnieks pa vidu. Nozieguma nekāda nav. Bijām tikai naudas saņēmēji. Vienošanās bija starp firmām, nevis ar pašvaldību. Diemžēl tāda ir likumdošana. Gaidīsim aģentūras atbildi.”

Pagaidām vēl nav zināms, vai aģentūra piekritīs Gulbenes novada pašvaldības piedāvājumam prasīto summu atmaksāt 10 gadu laikā - “Dzirkstelei” saka novada domes Administratīvi juridiskās nodaļas vadītāja Vita Kravale. Viņa arī uzsver, ka vēl pāragri runāt par to, vai un kādā veidā pašvaldība pretpiedziņā varētu vērsties pret kādu vai kādiem uzņēmējiem. Gan pienākšot brīdis, kad tas tikšot izvērtēts. Lēmuma pieņemšana būšot novada pašvaldības vadības ziņā.

Atgādinām, ka finanšu problēmas pašvaldībai radušās saistībā ar Sveķu internātpamatskolā realizēto infrastruktūras uzlabošanas projektu ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu, jo izsludinātā publiskā iepirkuma laikā notikusi aizliegta vienošanās un Konkurences padome šajā sakarā noteica SIA “RCI Gulbene” naudas sodu 125 001,32 eiro. Uzņēmums tiesas ceļā mēģināja apstrīdēt šo lēmumu, taču – neveiksmīgi.

Atgādinām, ka pārkāpums tika atklāts, saņemot pārkāpuma dalībnieka (cita uzņēmuma amatpersonas) ziņojumu. Šis Latvijā bija pirmais gadījums, kad pārkāpums tika atklāts pēc iecietības programmas ziņojuma. Iecietības programma ļauj ikvienam uzņēmumam, kas ir vai ir bijis iesaistīts aizliegtās vienošanās, pirmajam pēc savas iniciatīvas ziņot Konkurences padomei, iesniegt pierādījumus par pārkāpumu un saņemt pilnīgu atbrīvojumu no soda. Vairumā Rietumeiropas valstu lielākā daļa konkurences tiesību pārkāpumu tiek konstatēti tieši pēc iecietības programmu ziņojumos sniegtās informācijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Vairis

Tad M.S. ar A.A. to naudiņu labprātīgi neatdos ja?

pirms gada, 2017.01.09 10:06

Neviltots prieks!

Būs mācība! Reti kurš iepirkums ir bez kāda "savējā" un "pateicības" par uzvaru!

pirms gada, 2017.01.09 12:48

godīgais

Kāda loma šai pasākumā ir skolas direktoram? Kas ir iepirkuma komisijas vadītājs?Vai Laša kungs kārtējo reizi tiks sveikā?

pirms gada, 2017.01.09 13:50

Lasis

Šoreiz diez vai.

pirms gada, 2017.01.10 16:32

makšķere

Mums ir svētā zivs lasis, kuru neķer nekādi cauņuki un apiņuki.

pirms gada, 2017.01.10 17:27

Jānis

Būs jānorakata zaudējumos. Jums to naudu neredzēt kā savas ausis bez spoguļa

pirms gada, 2017.01.09 20:14

Vēlētājs

Kāpēc uztraukties?Pēc 10 gadiem atmaksās,izvērtēs,pieņems lēmumu un sodīs vainīgos!

pirms gada, 2017.01.12 14:57

Vietējās ziņas