Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

18 gadus vecs jaunietis dzeršanā iesaista nepilngadīgo

Gulbenes novada domes Administratīvās komisijas sēdē decembrī tika izskatītas četras administratīvo pārkāpumu lietas - par nepilngadīgo alkohola lietošanu un elektrības zādzību.

Administratīvās komisijas priekšsēdētājs Dainis Švika stāsta, ka viens no gadījumiem, kurš tika izskatīts sēdē, bija par to, ka 18 gadus vecs jaunietis alkoholisko dzērienu lietošanā iesaistījis 14 gadus vecu jaunieti. Abi mācās vienā skolā. Administratīvā komisija pieņēma lēmumu par saukšanu pie administratīvās atbildības un nolēma atzīt par vainīgu administratīvā pārkāpumu izdarījušo personu un sodīt 18 gadus veco jaunieti ar 25 latus lielu naudas sodu.


Komisijā tika izskatītas vēl divas administratīvo pārkāpuma lietas par to, ka nepilngadīgie ir lietojuši alkoholu. Katrā no šiem gadījumiem ir uzlikts naudas sods - pieci lati.

 

D.Švika stāsta, ka šādi gadījumi, kad nepilngadīgie lieto alkoholu, nav reti. Redzeslokā nonāk ne tikai puiši, bet arī meitenes.

 

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece Sniedze Bračka "Dzirkstelei" saka, ka kopumā "ātrie" reizēm saņem izsaukumus doties palīgā nepilngadīgajiem, kuri ir alkohola reibumā, bet ne bieži.

 

"Uz nenobriedušu organismu nervu šūnām alkohols un citas apreibinošās vielas iedarbojas kā stipra inde, var rasties arī komplikācijas, bieži vien arī traumas, sekas var būt arī hipotermija un apsaldējumi," uzsver S.Bračka.


Tikpat regulārs pārkāpums ir elektrības zagšana. Arī šoreiz komisijas sēdē tikai izskatīta administratīvo pārkāpuma lieta, kura saņemta no Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Gulbenes iecirkņa Kārtības policijas nodaļas. Šoreiz kāda privātpersona zaga elektrību. Vainīgajai personai ir uzlikts naudas sods - 80 lati.

 

D.Švika stāsta, kā pārkāpēji rīkojas - vai nu nelegāli pieslēdzas, vai arī uzskaites sistēmā sataisa tādu pieslēgumu, ka netiek uzskaitīta visa elektrība, tad tiek norauta plomba vai pielikta viltus plomba.

 

"Pārsvarā visi agri vai vēlu "uzraujas"," norāda D.Švika.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas