Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

19.martā notiks Gulbenes novada domes ārkārtas sēde par vidusskolu tīkla optimizāciju 17

Par karstas dzelzs kalšanu Gulbenes novada domē kļūst vidusskolu optimizācijas jautājums pašvaldības teritorijā. Tikai šodien, 18.martā, divās komiteju sēdēs deputāti konceptuāli vienojās, ka jaunajā mācību gadā Lizumā un Lejasciemā skolēnus 10.klasē vairs neuzņems un pakāpeniski vidusskolas posms tur beigs pastāvēt, bet Gulbenē vispār būs tikai viena skola ar pamatskolas un vidusskolas klasēm.

Plaša un ilga diskusija notika deputāta Anatolija Savicka vadītajā izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē, bet “uz urrā!” šie paši jautājumi aizgāja finanšu komitejas sēdē, kuru vadīja novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs.

Starp abām komiteju sēdēm šodien bija tikai 10 minūšu pārtraukums. Tas bija tieši tik, lai atvērtu logu un izvēdinātu sēžu zāli, lai deputāti izkustinātu kājas un lai N.Audzišs paziņotu – domes sēde, kurā jāpieņem galīgie lēmumi vidusskolu jautājumā, būs jau rīt, 19.martā, pulksten 17.00, nevis 26.martā, kā bija paredzēts un sludināts iepriekš. Iemesls esot tas pats – koronavīruss. Pareizāk sakot, bažas, ka valdība ieviesīs valstī vēl stingrākus mērus un 26.martā deputātiem vairs nebūs iespēju pulcēties kopā.

Tātad rīt būs novada domes ārkārtas sēde, kas būs slēgta. Tāpat kā šodienas kopumā četras pastāvīgo komiteju sēdes, uz kurām deputāti novada domē pulcējās šaurākā lokā.

Maz ir cerību, ka rīt uz novada domes ārkārtas sēdi ieradīsies visi 17 deputāti. Iemesls tas pats – koronavīrusa karantīna.

Likums par “Par pašvaldībām” nosaka: “Domes sēde var notikt, ja tajā piedalās vairāk nekā puse no domes deputātiem. Ja domes deputāts sēdes laikā atrodas citā vietā un veselības stāvokļa vai komandējuma dēļ nevar ierasties domes sēdes norises vietā, domes priekšsēdētājs var noteikt, ka domes sēdes norisē tiek izmantota videokonference (attēla un skaņas pārraide reālajā laikā), ja šāda iespēja ir noteikta pašvaldības nolikumā un klātneesošais domes deputāts ir reģistrējies dalībai domes sēdē pašvaldības nolikumā noteiktajā kārtībā.” Nav zināms, vai Gulbenes novada pašvaldība ir spējīga domes sēdi noturēt videokonferences formātā, kaut pašvaldības administrācijas sastāvā ir Informācijas tehnoloģiju kompetences centrs ar sešiem štata darbiniekiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

es

Tas,kas notika šodien,tas ir briesmīgi! Kauns mūsu novada deputātiem! Varbūt, kāds tomēr bija pret šādu drakonisku lēmumu! Gribas zināt, kam vēl ir palīcis prāts un sirsnība! Tas, kas notiks rīt, vēl briesmīgāks!!!!! Kur jūs steidzāties? Un ziniet, tie, kas balsoja ''par'', jūs ienīst lielāka daļa Gulbenes novada iedzīvotāji!

pirms 6 mēnešiem, 2020.03.18 20:09

Zinta

Jāsteidz pieņemt lēmumu kamēr iedzīvotāji nevar piedalīties sēdē! Jāizmanto ārkārtas situācijā kapistlandes lēmuma pieņemšanai! Gadsimta lēmums! Ļoti gļēvi! Kauns! Kur paliek iedzīvotāju domas, ģimeņu domas un pašu skolēnu domas! Ir tikai.saujiņa varas cilvēku, kuri nosaka likteņus visiem! Ko domās 2.vidusskolas skolēni? Būtu pagaidījuši kad beidzas krīze, bet šādi taču ir visvieglāk! Atcerēsimies uz mūžu! Kauns par gļēvulību!

pirms 6 mēnešiem, 2020.03.18 20:37

Tā tam būt

Būtu nepieciešams algu samazinājums proporcionāli skolām, tas būtu pareizi.

pirms 6 mēnešiem, 2020.03.19 00:49

...

Pievienoties Madonai likvidēt liekēžus ja nav skolu tad arī deputāti nav nepieciešami

pirms 6 mēnešiem, 2020.03.19 10:37

?

Ko lai labu sagaida no relioģozajiem un vecajiem kolhozniekiem? Es ceru, ka tauta reiz celsies un aizslaucīs šos jampampiņus mēslainē!

pirms 6 mēnešiem, 2020.03.18 20:55

ussr

tauta tikai klausīs un klusi cietīs,nav kas aizslauka..vara m..ž,jo pat gāzes pistoli ja nemaldos ar 22 gadu pielidzina kaujas ierocim,typ ar visām atļaujām utt.

pirms 6 mēnešiem, 2020.03.18 21:50

Berni

Mesuz skolu citu neiesim mes sakam streikot ,piema septembri uz skolu nebusim.mes esam eiropa gribu eju gribu ne .es pirma septembi iesim uz 2.viduskolu.

pirms 6 mēnešiem, 2020.03.19 06:22

Tošsuks

Galda galā ļoti pašapmierināts bezdarbnieks ar pārlieku kompetences trūkumu

pirms 6 mēnešiem, 2020.03.19 08:28

Marta

Būtu labāk domājuši, kā kontrolēt iebraukušo un atbraukušo ceļotāju pašizolācijas ievērošanu, neapzinīgo sodīšanu, mēs taču viens otru pazīstam, kas atvieglo šī jautājuma risināšanu. Skolu optimizācija šajos apstākļos, nudien, nav galvenais jautājums. Būtu laiks deputātiem un pašvaldības administrācijai pievērsties būtiskāko jautājumu risināšanai. Patreiz ar to, ko Jūs darāt un kā Jūs to darāt, Jūs paliekat, viegli izsakoties, smieklīgi.

pirms 6 mēnešiem, 2020.03.19 08:47

Tiesa

Būs darbiņš Eiropas cilvēktiesību tiesai.

pirms 6 mēnešiem, 2020.03.19 09:59

Vai

Vai nav laiks likvidēt Stāķi skolu kura nav piemērota.

pirms 6 mēnešiem, 2020.03.19 10:00

nesaprotu

kur tā vaiprāta steiga ar skolu iznīcināšanu pandēmijas laikā, kādam svilst iesēsties siltā krēslā?

pirms 6 mēnešiem, 2020.03.19 10:09

viss normāli

Viss normāli.
Lai spētu reorganizēt skolas ar nākošo 1.septembri, lēmums jāpaziņo pusgadu iepriekš. ja negūst tagad - gads vējā. Jāsteidz pieņemt nepopulārus lēmumus. Mani bērni nākošgad Gulbenes skolā nemācīsies.

pirms 6 mēnešiem, 2020.03.19 10:34

Ģimene

Mūsu ģimenē ir tādās pat pārdomās. Sākam meklēt citu izglītības iestādi ārpus novada. Šajā kvalitātē lai peras paši.

pirms 6 mēnešiem, 2020.03.19 17:40

Gulbene

Šis sasaukums ir paveikuši milzu varoņdarbus, sils pārdots, skolas likvidētas, darbavietas gājušas mazumā. Uz priekšu, tā turēt! Tas saucās, "Mums neko nevajag!"
Mīļie gulbenieši, BRAUCIET PROM NO ŠĪ NOVADA!
ŠAUSMAS UN KAUNS DEPUTĀTIEM!

pirms 6 mēnešiem, 2020.03.19 11:51

Gulbenieši

Ev ķiplok vai kāpostgalva kas kas Tu esi par dārzeni Tu vispār saproti ko Tu dari un Reisnonei izskatās arī viss ir vienalga kur tādi rodās jūs taču pilnīgi nīdējot naturā āra es tik nesaprotu Gulbenes cilvēkus vaitiešām mēs nevaram iet un aizstāvēt skolas godu Ģim

pirms 6 mēnešiem, 2020.03.19 20:13

Vietējās ziņas