Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

2008.gadā Gulbenes dzemdību nodaļā dzimis vairāk nekā pērn

Gulbenes dzemdību nodaļā 24.decembrī ģimenes dzemdībās pasaulē nāca mazā Karlīna Keita. Jaunajiem vecākiem Andrim un Ivitai meitiņa Karlīna Keita ir pirmais bērniņš ģimenē. Pēc svētkiem - 27.decembrī dzemdību nodaļā ir piedzimušas vēl divas meitenītes.

Jaunais tētis Andris "Dzirkstelei" atklāj, ka meitiņu tik agri nebija gaidījuši, jo mazajai esot bijis jādzimst tikai jaunajā gadā.

 

"Ārsti bija plānojuši, ka meitiņa piedzims 9.janvārī, tāpēc sanāca galīgi negaidīti, ka pasaulē nāca jau Ziemassvētkos," saka mazās Karlīnas Keitas māmiņa Ivita.


Neesot arī izslēgts, ka pēc laika Karlīnai Keitai varot būt arī vēl kāds brālītis vai māsiņa.

 

"Nekad nevar zināt, kas var notikt uz priekšu," teic Ivita.


Jaunie vecāki stāsta, ka iemesls, kāpēc meitai doti divi vārdi, esot ļoti vienkāršs. "Man vairāk patika vārds Keita, savukārt Andrim labāk paticis vārdiņš Karlīna, tāpēc vienojāmies, ka mūsu bērnam būs divi vārdi," stāsta Ivita.


Tagad, kad pasaulē ir nācis pirmdzimtais, Andris un Ivita ir nolēmuši kādu laiku dzīvot Lejasciemā pie Ivitas mammas, jo iepriekš abi dzīvojuši Rīgā.

 

"Pagaidām dzīvosim laukos, un tad jau laiks rādīs, kā būs tālāk," saka Ivita.


Brauc dzemdēt arī no citiem rajoniem

Ginekoloģijas un dzemdību nodaļas vadītāja Ērika Elksne "Dzirkstelei" stāsta, ka decembrī uz šo brīdi ir piedzimuši 18 bērni - 7 zēni un 11 meitenes.


"Pagājušajā gadā Gulbenes dzemdību nodaļa pasaulē nāca 179 bērni. Šogad jau ir piedzimuši vairāk bērniņu - 192. Ir mazliet vairāk. Bet par pieaugumu to nevar saukt, jo apmēram tas pats vien ir. Iespējams līdz gada beigām vēl kāds piedzims, " saka Ē.Elksne.


Ir māmiņas, kuras izvēlas braukt no citiem rajoniem uz dzemdību nodaļu Gulbenē, pat no Cēsu rajona.

 

 Ē.Elksne norāda, ka māmiņa pati var izvēlēties, kurā dzemdību namā laist pasaulē savu mazuli.


Kaimiņu pilsētas Alūksnes dzemdību nodaļa ir slēgta, taču alūksnietes vairāk brauc dzemdēt uz Balviem, jo tur ir noslēgts savstarpējs līgums ar Balvu slimnīcu.

 

"Pie mums no Alūksnes nebrauc daudz dzemdētāju. Ja nu kāda nevēlas braukt uz Balviem, tad viņa, protams, var braukt arī pie mums," skaidro Ē.Elksne.

 

Piedalās grāmatas, kura domāta grūtniecēm, veidošanā

Gulbenes dzemdību nodaļas vecmātei Aijai Mikovai uz Ziemassvētkiem ir kāds priecīgs notikums. Viņa "Dzirkstelei" stāsta, ka tikko ir iznākusi grāmata "Gaidības un radības ar prieku", kura ir domāta grūtniecēm. Tas ir Latvijas vecmāšu oriģināldarbs šajā tematikā.


Linda Rozenberga sadarbībā ar māju dzemdību vecmātēm Dinu Cepli, Rudīti Brūveri, Aiju Mikovu un psiholoģi Irēnu Kondrāti ir izveidojušas šo grāmatu par dzemdībām. Grāmata ir lietderīga, jo tajā ir atrodami dažādi praktiski padomi, piemēram, kad jābrauc uz dzemdībām, kā gatavoties dzemdībām, kā arī sīki ir aprakstīts un izskaidrots viss par ūdens dzemdībām, kāpēc tās ir labas, kas jāņem līdzi uz slimnīcu, kad var izvēlēties ūdens dzemdības.

 

"Šādu materiālu nevar nekur citur izlasīt," saka A.Mikova.


Grāmatā ir ievietoti vairāki māmiņu dzemdību stāsti, kuri nav pārveidoti. Ir arī kāds māmiņas Daces stāsts par Gulbenes dzemdību nodaļu, kura ir atbraukusi dzemdēt uz šejieni no cita rajona un viņa ir ļoti apmierināta. Grāmatā ir atrodami arī vecmāšu, kuras atbalsta dabīgās dzemdības, telefonu numuri, lai grūtnieces varētu zvanīt un jautāt, ja kaut kas nav skaidrs. Savukārt no psiholoģiskā viedokļa tiek skaidrots, kas notiek ar grūtnieci, kad viņa gaida bērniņu.

 

Fakti
Ražīgākie mēneši Gulbenes dzemdību nodaļa ir bijuši marts, kad piedzimuši 26 bērniņi, no kuriem 12 zēni un 14 meitenes, jūnijs - 20 bērniņi, no kuriem 10 puikas un 10 meitenes un jūlijs - 23 bērni, no tiem 14 puikas un 9 meitenes. Mazāk dzimuši aprīlī, proti 6 zēni un 6 meitenes, novembrī - 7 zēni un 5 meitenes, savukārt janvārī - 12 zēni un 7 meitenes, februārī - 8 zēni un 6 meitenes, maijā - 7 zēni un 8 meitenes, septembrī - 8 zēni un 10 meitenes, oktobrī - 9 zēni un 7 meitenes.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas