27.martā Latvijā notiks pāreja uz vasaras laiku 1

27.martā plkst. 3.00 (naktī no sestdienas uz svētdienu) Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja uz vasaras laiku, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu uz priekšu.

Ekonomikas ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evita Urpena informē, ka patlaban pavasarī un rudenī pulksteņu rādītājus stundu uz priekšu un atpakaļ griež aptuveni 70 pasaules valstu iedzīvotāji. Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981.gadā. Sākot no 1997.gada, vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas plkst.3:00 līdz oktobra pēdējai svētdienai plkst.4:00.


 

Informāciju par laiku visā pasaulē (par laika joslām, cik ir pulkstenis kādā konkrētā valstī jeb pilsētā, par valstu pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ, utt.) varat iegūt portālā www.timeanddate.com.


 

Pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā nosaka 2010.gada 26.oktobra Ministru Kabineta noteikumi Nr.1010 "Par pāreju uz vasaras laiku". Noteikumos minēts, ka Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā: marta pēdējā svētdienā plkst. 3.00 atbilstoši otrās joslas laikam pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā plkst. 4.00 - par vienu stundu atpakaļ.

 

Par pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā atbildīgā institūcija ir Ekonomikas ministrija.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jānis

Bezjēdzīga, ekonomiski nepamatota darbība. Izjauc bioloģiskos ritmus divas reizes gadā. Dīvainā kārtā Krievija nonākusi pie loģiskā slēdziena, ko agrāk dedzīgi aizstāvēja.

pirms 9 gadiem, 2011.03.23 10:55

Vietējās ziņas