8.martam piestāv tulpes 4

Jaungulbenieši Starptautisko Sieviešu dienu svin vairāk
Laimonis Māliņš no Jaungulbenes pagasta uzskata, ka 8.martam piestāv ziedu pušķis, kurā ir dažādu krāsu tulpes. Jau 33 gadus Laimonis pavasari vēstošos ziedus uzziedina jau janvārī. Viņš sola, ka tulpju un narcišu pietikšot līdz Anitām - 10.aprīlim.

"Jau 10.janvārī uzziedēja pirmās narcises, bet laiks bija pārāk auksts, tāpēc narcises atkal būs mazliet vēlāk. Janvārī pircējiem varēju piedāvāt arī pirmās tulpes. Šobrīd pieprasījums pēc tām ir liels. Tulpes iecienījuši arī pagasta iedzīvotāji. Arī šogad ir jūtams, ka jaungulbenieši 8.martu šogad svinēs daudz vairāk nekā iepriekšējos gados," stāsta Laimonis.

 

Tulpju audzēšana ir Laimoņa vaļasprieks, kuram viņš piesaistījis arī dzīvesbiedri Liliju. Vīrietis stāsta, ka šodien Lilija no viņa saņemšot jauno šķirņu tulpju ziedus, bet lilijas lai paliekot vārdadienai.

 

Baltās ilgi stāv vāzē

Jau novembrī Laimoņa vecāku mājas vienā istabā tiek izvietotas kastes ar tulpju un narcišu sīpoliem piemērotu augsni. Ir ierīkots piemērots apgaismojums, regulēta gaisa temperatūra un mitrums. Ziedu audzētājs rēķina, ka par elektrību gan nāksies maksāt aptuveni par desmit latiem vairāk nekā līdz šim. Lai apsildītu nelielo telpu, kurā tiek uzziedinātas tulpes un narcises, Laimonis izmanto malku.


Katru gadu tiek nopirkts vismaz pussimts jaunu tulpju šķirņu sīpolu, lai tos izmēģinātu. Ir jāpaiet vismaz diviem gadiem, kamēr no ārzemēm ievestie tulpju sīpoli pierod pie mūsu klimatiskajiem apstākļiem.

 

Ziemā Laimonis uzziedina 12 dažādu šķirņu tulpes. Starp tām jaunākās ir šķirnes 'Garden Purple', kam ziedi ir balti ar rozā maliņām, un 'Agras Svite' ar baltiem ziediem. Šīs šķirnes tulpes Laimonis raksturo kā ļoti noturīgas, kas nogriezti ilgi stāv vāzē. Izmēģināšanai iegādātas arī vairākas bārkstaino tulpju šķirnes, kas uzziedot salīdzinoši vēlāk nekā citas, kā arī, audzētas zem klajas debess, esot kaprīzas.

 

Laimonis stāsta, ka visagrākā tulpju šķirne viņa kolekcijā esot 'Purple prince' ar tumši violetiem ziediem.

 

Tālums neatmaksājas

Savulaik ziemā Laimonis vedis tulpes pārdot arī uz citām pilsētām, bet ātri vien sapratis, ka tas neatmaksājās.

 

"Visur tirgus ir tāds pats kā Gulbenē. Vari nostāvēt tirgū visu dienu un neko nepārdot. Vienīgi tad, ja zināms, ka ir kāds pasākums skolā vai citviet, tad ir cerība kaut ko pārdot. Arī degviela tagad kļūst arvien dārgāka," secina Laimonis.

 

Tulpes un narcises viņš ziedina ar metodēm, kas pārbaudītas daudzu gadu garumā. Arī īpašus minerālmēslu vai citas ķīmiskas vielas neizmanto, jo tas viss esot kļuvis dārgs.

 

"Uz tirgu braucām tāpēc, ka no gulbeniešiem saņēmām individuālus pieprasījumus pēc ziediem. Interesanti, ka man ziedus iepriekš piesaka sievietes, bet pirkt nāk vīrieši," smejas tulpju audzētājs.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

To tulpei

Vairak lasi un busi gudraka, nevajag atkartot uz sienas uzrakstitas gudribas.

pirms 9 gadiem, 2011.03.09 15:14

tulpe

figņa kaut kāda - padomju Latvijas svētkus svinēt......

pirms 9 gadiem, 2011.03.09 09:27

Jums, sievietēm dots milzīgs spēks,

Jums, sievietēm dots milzīgs spēks,
Ko būtu neizmantot grēks,
Tas jūsu augums,mūsu smaids,
Tik jāzin visam īstais laiks.

Tiek radināta meitene,
Ka kādreiz būs tā dieviete.
Kā jāstaigā, kā jāskatās,
Kā jārunā,kā jāģērbjas.

Kad pienāks īstais jutīs tā,
Jo mīlā pukstēs 27477545 sirsniņa,
Tā reibinās kā plaucis zieds,
Kas bitēm pretī lūpas sniedz.

Cik daudz ir ziedu dažādu,
Tik arī jauku sieviešu,
Ko tikai mīlēt,lolot drīkst,
Jo citādi šī puķe nīkst.
(flower)

Daudz bučas visām 27477545 sievietēm Sieviešu dienā !!!!!!!
(love)

pirms 9 gadiem, 2011.03.08 15:12

Vietējās ziņas