Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

A.Vāne: šogad līdzekļu pietiks, bet bažas par to trūkumu joprojām pastāv 5

Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības valdes locekle Alīda Vāne Nacionālo ziņu aģentūrai "Leta" apgalvo, ka pēc papildu valsts finansējuma saņemšanas līdz gada beigām visiem plānotajiem ambulatorajiem pakalpojumiem līdzekļu pietikšot. "Taču bažas par līdzekļu trūkumu slimnīcām joprojām neesot zudušas. Joprojām esam atstāti pabērna lomā un joprojām - nesaprotamu iemeslu dēļ, "Letai" atzīst A.Vāne.

Pēc viņas teiktā, uzņēmumam patlaban ir pilnībā paralizēta iespēja uzlabot ambulatoro pakalpojumu klāstu un apstākļus, jo pat vismazākā summa, kas nopelnīta ambulatorajā daļā, ir jāiegulda stacionārā, lai nosegtu slimnīcas pakalpojumu izmaksas. "Valsts noteiktā cena par viena pacienta ārstēšanu stacionārā absolūti neatbilst patiesībai, jo visas cenas ir augušas un inflācija ietekmējusi praktiski katru darbību slimnīcā," norāda Vāne.

Rezultātā, pēc slimnīcas apvienības valdes locekles teiktā, cieš gan stacionāra pacients, kuru apkalpo nevis trīs, bet viena māsiņa, nodaļās strādā mazāk sanitāru nekā nepieciešams, "līdz ar to arī apkalpošana par spīti lielajām pacientu prasībām nav tik augsta kā vajadzētu". Cieš gan darbinieki, kuru atalgojums ir zems, taču slodze ir ļoti liela, gan ambulatorais sektors, kurā nav iespējams ieguldīt līdzekļus jauninājumos un attīstībā.

"Neizskatās jau arī, ka te kaut kas ar laiku varētu mainīties," atzīst Vāne, kura pauž nostāju, ka medicīnisko pakalpojumu klāsts Latvijā ir pārāk liels priekš piešķirtajiem līdzekļiem, tādēļ, "izdalot uz visu, īsti netiek nekam".

LETA informē, ka 2011.gada valdības deklarācijā paredzēts, ka no 2014.gada veselības aprūpei nāktos saņemt 4,5% no iekšzemes kopprodukta (IKP), taču šobrīd veselības aprūpei tiek novirzīti vien 3,2% no IKP. Tas liek secināt, ka plāns joprojām netiks izpildīts.

"Tas ir zemākais procents, kāds vispār bijis brīvvalsts laikā. Patiesībā tas ir zemākais veselības procents, kāds vispār Latvijā ir bijis," norāda A.Vāne. Viņa uzskata, ka pat tad, ja 4,5% slieksnis tiktu sasniegts, tas tik un tā būtu viens no zemākajiem veselības nozares īpatsvariem Eiropā, taču vismaz dotu medicīnas nozarei iespēju izdzīvot.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

///

slimnīcu apvienība varētu nodarboties ar zobārstniecību biznesu, jo pagastos nav kas zobus dakterē kvalitatīvi !

pirms 6 gadiem, 2013.10.07 12:37

Nikolajs

kad beidzot vāne un zeitmanis apmaksās savas akciju daļas Gulbenes slimnīcā, citādāk iznāk ka slimnīcu viņi ir vienkārši piesavinājušies ar ļaunu un viltu

pirms 6 gadiem, 2013.10.09 14:07

Zinis

10:01
www.ligatne.lv/jaunumi/apsver-iespeju-rehabilitacijas-centru-ligatne-pievienot-balvu-un-gulbenes-slimnicu-apvienibai

Pirms pieņemt lēmumu, lūdzu apklaušiniet apkārtējos, kam ir kāds sakars ar šo personu no Gulbenes/Balviem! Tas ir vājprāts, ko viņš dara! Runā skaisti, glīti līdz brīdim, kad papīri rokās. Tad sākasmurgs gan pacientiem, gan darbiniekiem! Šī nav kaut kāda skaudības runa. Nebūt nē! Nepieļaujiet to, kas tika pieļauts Gulbenē, Valmierā un citur!

pirms 6 gadiem, 2013.10.12 13:14

Darbinieks-Zinim

Laikam esi no atlaistajiem darbiniekiem ( no tiem, kas nevar un negrib strādāt). Man un maniem kolēģiem ir pat labāk nekā bija. Vismaz nu jau liels laiks pagājis, bet visī solījumi ir turēti. Nav ne izredzēto, ne mīluļu. Katrs algā saņemam tieši proporcionāli padarītajam darbam. Kāds neapmierinātais jau būs visu laiku, bet kopumā ir daudz mazāk stresa nekā bija Jacenes laikā.

pirms 6 gadiem, 2013.10.22 21:51

Zinis

Neesmu ne atlaistais, ne strādājošais. Tikai dupšlaižas pie viņa kaut ko saņem. Un tie jau ir degradējušies ļautiņi. ;)

pirms 6 gadiem, 2013.11.02 15:58

Vietējās ziņas