Abpusēji izdevīgs darījums? 10

Par simbolisku cenu SIA “Kombainserviss” piedāvā Gulbenes novada pašvaldībai nopirkt servitūta ceļus bijušajā “Gulbenes lauktehnikas” teritorijā Šķieneros.

Arguments – pašvaldībai jārūpējas par infrastruktūras attīstību vietā, kas izsludināta kā industriālais parks un interesentiem tiek piedāvāta kā izdevīga vieta uzņēmējdarbības attīstīšanai vai sākšanai.

20.jūnija tautsaimniecības komitejas sēdē deputāti vienojās šo jautājumu virzīt izlemšanai novada domes 28.jūnija sēdē. Lēmuma projekts paredz, ka pašvaldība Stradu pagasta Šķieneros par nieka 10 eiro varētu iegādāties no SIA “Kombainserviss” vairākas zemes vienības – 2,575 hektārus, 0,944 hektārus, 0,117 hektārus, 0,088 hektārus, 0,7432 hektārus (platības precizēs pēc to kadastrālās uzmērīšanas). Protams, pašvaldībai pašai par saviem budžeta līdzekļiem tad nāktos apmaksāt izdevumus sakarā ar šo zemesgabalu sadalīšanu un reģistrēšanu zemesgrāmatā.

Tautsaimniecības komitejas sēdē industriālā parka ideju prezentēja SIA “Kombainserviss” izpilddirektors Maksims Zagoruiko un SIA “Global Consulting” pārstāvis Rinalds Trukšs. Sarunā iesaistījās arī SIA “Kombainserviss” komercdirektore Dzintra Medvedeva. Viņu redzējums – industriālais parks, kas aizņem vairāk nekā 16 hektārus, varētu piesaistīt līdz desmit jauniem uzņēmumiem, radīt jaunas darba vietas – vairākus simtus. Industriālais parks ir arī ideāla vieta konferencēm, pasākumiem, lauksaimniecības tehnikas izstādēm. Ir doma arī par viesnīcas pakalpojumiem, sabiedrisko ēdināšanu. Idejas realizācijai ir atrasti pirmie sadarbības partneri, tajā skaitā banka “London wall”. Reālo atbalstītāju lokā tiek aicināta iekļauties arī Gulbenes novada pašvaldība.

Deputāti diskusijā par šo jautājumu nedaudz “saķērās”. Stanislavs Gžibovskis netic, ka industriālais parks perspektīvā radīs vairāk par desmit jaunām darba vietām. Uzņēmēju sniegto prezentāciju viņš nodēvēja par lidināšanos mākoņos. Normunds Mazūrs sacīja, ka viņam nav priekšstata par pirkšanai piedāvāto servitūta ceļu stāvokli. Novada pašvaldības izpilddirektore Guna Švika ieminējās, ka šī nav pirmā saruna ar deputātiem par šo tēmu.

Iepriekš pēc šādas līdzīgas tikšanās Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis ir veicis apsekošanu dabā un pārzina situāciju. Viņš izteicās, ka tur, kur pašvaldībai tiek pārdota zeme ar asfaltsegumu, stāvoklis esot pat ļoti labs.

“Ir regulāri veikta uzturēšana, bedrīšu remonts,” viņš teica. Ja šajā teritorijā sākšoties lielāka aktivitāte, servitūta ceļu uzturēšanā būs jāiegulda pašvaldības līdzekļi. J.Duļbinskis arī sacīja, ka pašvaldībai ir svarīgi iegūt īpašumā zemi Šķieneros, jo pašvaldība tur veidos Šķieneriem un Stāķiem nepieciešamo katlumāju ar 1,5 megavatu jaudas katlu, kuram vajadzīgas siltumtrases. Tāpat pašvaldība pārņem ūdensvada un kanalizācijas tīklus Šķieneros.

Deputāts Andris Vējiņš akcentēja, ka viņš jau labu laiku iepriekš ir sapratis, cik nozīmīga ir industriālā parka ideja Šķieneros. Viņš uzskata, ka nav nemaz citu variantu, kā vien atbalstīt šo ideju un iesaistīties aktivitātēs, pārņemot servitūta ceļus. Šim viedoklim piekrita arī novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs.

  

Pievieno komentāru

Komentāri 10

???

Vai tad Zagoruiko kungam vārds nav Vasīlijs?Nezināju,ka Maksims.

pirms 2 gadiem, 2018.06.29 10:58

!!!

Maksiks ir dēls.

pirms 2 gadiem, 2018.06.29 11:11

trallalaa

Arī pie reizes metro līniju Gulbene-Šķieneri, tad gan nevajadzētu kavēt darbu utt. Ja nopietni, tad industriālais parks būtu kā atspēriens kaut kam, tikai infrastruktūra tāda, kāda te ir.

pirms 2 gadiem, 2018.06.29 11:03

un

un cilvēku mazāk vien paliek.

pirms 2 gadiem, 2018.06.29 11:38

antons

duklavs ar sleseru ari ir gatavi pieslegties-klauni

pirms 2 gadiem, 2018.06.29 13:24

?

Tad sanāk, ka zemessardzes 25. kājinieku bataljona štābs nebūs Šķieneru sporta namā!Kāpēc? Cenu par dārgu uzprasīja vai gribētāji rindā stāv?Būtu bijis ideāls variants tās vietas attīstībai!

pirms 2 gadiem, 2018.06.29 14:15

!

Tas sporta nams ir sapuvis no augšas līdz apakšai. Kad novads gribēja pārņemt, tad hahols, kurš joprojām nerunā latviski, paprasīja baigo cenu! Tagad to puvekli cenšas kādam iesmērēt.

pirms 2 gadiem, 2018.06.29 21:50

Gulbis

Kāds būs ieguvums pašvaldībai no šo ceļu pārņemšanas? Uzņēmējs sev piederošos ceļus, kas nepelnīs viņam naudu, bet tikai prasīs ieguldījumus, vēlas atdot pašvaldībai. Drīz vien atklāsies, ka pašvaldībai būs jāiegulda nauda ceļu remontos. Bet iekasētie IĪN izmaksas nespēs nosegt.
Pašvaldība varētu domāt kā salabot ceļu līdz Šķieneriem.Tā būtu reāla palīdzība, lai kāds uzņēmējs izvēlētos Šķienerus.
Kas tā par "London wall" banku? Nav nekādas informācijas par tādu internetā.
London Wall ir iela Londonā. Vai banka atrodas uz London Wall ielas?

pirms 2 gadiem, 2018.06.30 13:42

MEGAprojekts

Zemi atgūt - tas ir labi. Bet kompleksu izveidot vajag TIKAI tad, kad ir atrasts konkrēts PIEPrASĪJUMS un tā, lai kaut ko dublējot (piemēram, konferenču zāli un tml.), nenogremdētu jau esošos uzņēmējus, bet, cik vien iespējams, paplašinot jau esošo piedāvājumu, dotu "piešprici" arī viņiem. Līdzīgi kā to paredz MEGAprojekts tā īstenošanas gadījumā.

pirms 2 gadiem, 2018.07.01 12:55

Vietējās ziņas