Absolventi vairāk nekā pērn pamet Latviju 2

Par 9. un 12.klašu beidzēju tālākizglītību deputātus Izglītības, kultūras un sporta komitejā informēja Izglītības, kultūras un sporta nodaļas speciāliste Baiba Muceniece. Viņa norādīja, ka vairāk nekā iepriekšējā gadā skolēni ir aizbraukuši prom no Latvijas.

B.Muceniece stāsta, ka uz ārzemēm dodas uz pusi vairāk 12.klašu beidzēju nekā pagājušajā gadā, proti, šogad uz ārzemēm aizbrauca 12 skolēni, pērn 6. Līdzīga aina ir arī ar 9.klašu beidzējiem. Pagājušajā gadā viens skolēns pēc 9.klases absolvēšanas aizbrauca uz ārzemēm, bet šogad tie jau ir četri 9.klases absolventi.


Iepriekšējā 2008./2009. mācību gadā 9.klasi pabeidza 351 skolēns. 96 procenti no šo beidzēju skaita turpina izglītību dažādās vidējās mācību iestādēs. Visvairāk skolēnu mācās vispārizglītojošās vidusskolās, ģimnāzijā, arī arodvidusskolās.

 

"Salīdzinot ar pagājušo gadu, kad izglītību neturpināja viens procents 9.klases absolventu, šogad 4 procenti neturpina izglītību. Pamatā - materiālie apstākļi ģimenē, ir dažas ģimenes, kurās piedzimuši mazāki bērni un lielākajam ir jādzīvo ar mazāko mājās, ir ģimenes un bērni, kuriem ir vienalga un nav motivācijas mācīties tālāk un citas problēmas, kuru pēc skolēni neturpina izglītību," saka B.Muceniece.


12.klasi beidza 241 skolēns, no tiem 84 procentu turpina mācības tālāk. Tas ir par 4 procentiem vairāk nekā iepriekšējā gadā. Skolēni izvēlas studēt Latvijas Universitātē un Tehniskajā universitātē.


"Pārsteidzoši, ka šogad Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavā izvēlējās studēt 21 skolēns, pērn tie bija 10. Vairāk bērni izvēlas mācīties arī koledžās," norāda B.Muceniece.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

stivs

uzsvars tomēr ir uz lauksaimniecību, bet par tām izmaksām - taisnība!

pirms 11 gadiem, 2009.10.17 13:49

Kāpēc gan ne?

Kāds tur brīnums, ka izvēlas studēt Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU)? Tur uzņemšana ir savādāka kā citās augstskolās. Arī dzīvošana nav tik dārga kā Rīgā. Studiju programmas līdzīgas kā citās augstskolās. Nevajag jau iedomāties, ka tur viss tikai ar lauksaimniecību saistīts!

pirms 11 gadiem, 2009.10.17 12:47

Vietējās ziņas