Administratīvā komisija: zog elektrību, terorizē ģimeni, izjoko policiju 1

90 eiro naudas sodu Gulbenes novada administratīvā komisija piemērojusi kādam Litenes pagasta iedzīvotājam, kurš savai mājai patvaļīgi pieslēdza elektroenerģiju, noraujot uzskaites sadalnes aizsargvairoga plombas un noņemot aizsardvairogu, izveidojot patvaļīgu pieslēgumu, apejot skaitītāju, tādā veidā izlietojot elektrību bez maksas.

Informācija saņemta no Valsts policijas. “Dzirksteli” par to informē administratīvās komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bogdans.

Litenietis pievienojis vadu pie elektrības kastes it kā tāpēc, lai diennakts tumšajā laikā virtuvē varētu ieslēgt gaismu un pagatavot ēst. Vīrietis apzinājies, ka elektroenerģijas patvaļīga patērēšana ir nelikumīga.

“Komisija uzskata, ka jānolemj lielāks naudas sods par sankcijā minimālo noteikto naudas sodu, ņemot vērā, ka, šāda veidā pieslēdzoties elektrībai, var arī rasties letālas sekas. Pievienotā elektrības vada bojājumu gadījumā varētu rasties dzīvības draudi apkārtējiem cilvēkiem, arī bērniem. Vīrietis turklāt ar savu rīcību rada iespaidu pārējiem ģimenes locekļiem, ka elektrības patvaļīga patērēšana ir normāla parādība,” sacīja M.Bogdans.

Brīdinājumu administratīvā komisija piemēroja kādam vīrietim, kurš bērnu klātbūtnē vardarbīgi izturējās pret viņu māti un tādējādi nodarīja emocionālu un psiholoģisku pārestību nepilngadīgajiem. Informācija par šo faktu saņemta no Valsts policijas.

Ar 35 eiro naudas sodu administratīvā komisija sodījusi gulbenieti par apzinātu Valsts policijas maldināšanu, izsaucot šo speciālo dienestu uz savu dzīvesvietu un sniedzot melīgu informāciju par nepazīstamu personu ielaušanos mājās un pases pazušanu. Vēlāk noskaidrojies, ka persona policijai zvanījusi joka pēc, kā arī lai pārbaudītu policijas reaģēšanas operativitāti, kas bijusi apmierinoša.

10 eiro naudas sodu administratīvā komisija noteikusi Lejasciema iedzīvotājam, kura aitas izpostījušas piemājas dārzu – sīpolus, pupas, kartupeļu lakstus, bietes un burkānus. Aitu īpašnieks skaidrojis, ka viņa aitas ganās bez aploka. Kad saimnieks ir mājās, spēj aitas pieskatīt. Savukārt, kad nav mājās, tad gadās, ka aitas aiziet uz kaimiņa dārzu. Zaudējumus piemājas dārziņa īpašniecei esot atlīdzināts.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas