Administratīvās komisijas redzeslokā - melošana policijai, iereibis nepilngadīgais, kārtējā elektrības zādzība

Kāda persona apzināti un nepamatoti izsaukusi Valsts policiju. Par to Gulbenes novada domes Administratīvā komisija lēma viņu sodīt ar 40 eiro lielu soda naudu.

Administratīvās komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bogdans stāsta, ka kāda persona izsaukusi Valsts policiju uz Nākotnes ielu, Gulbenē, informējot par nepatiesu notikumu, proti, par transportlīdzekļa “Mitsubishi Space Wagon” nozagšanu, bet, ierodoties policijas darbiniekam notikuma vietā, sniegtā informācija neapstiprinājās. Uz Administratīvās komisijas sēdi vīrietis nebija ieradies, bet rakstveida paskaidrojumā atklāj apstākļus, kādu iemeslu dēļ tā rīkojies. Viņš gribējis pasargāt savu transportlīdzekli no aizvešanas uz piespiedu stāvlaukumu, ko veic ceļu policija par transportlīdzekļa vadīšanu alkoholisko dzērienu iespaidā, ko bija pastrādājis viņa draugs. Vīrietis apzinās, ka ir izdarījis administratīvo pārkāpumu, un izdarīto nožēlo.

Savukārt kāds nepilngadīgais kārtējo reizi ir pieķerts dzērumā. M.Bogdans stāsta, ka Valsts policija konstatējusi, ka 12.septembra vakarā 13 gadus vecs nepilngadīgais atradies Gulbenē alkoholisko dzērienu ietekmē. Komisijas sēdē zēns paskaidrojis, ka gājis makšķerēt uz Vecgulbenes muižas parka dīķiem, kur makšķerējis arī kāds vīrietis. Nepazīstamais vīrietis piedāvājis viņam alu no divu litru tilpuma plastmasas pudeles. Atrodoties jau mājās pagalmā, kaimiņi izsaukuši policiju, līdz ar to viņš ticis „pieķerts”. Alkoholu esot dzēris pirmo reizi un pēc alkohola lietošanas juties slikti. “Zēns savu vainu konstatētajā pārkāpumā atzīst un vaļsirdīgi nožēlo izdarīto. Administratīvā komisija pieņēma lēmumu par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu un nolēma izteikt brīdinājumu,” norāda M.Bogdans.

Rankā kāds vīrietis atkārtoti patvaļīgi turpinājis tērēt elektroenerģiju. 9.augustā tika konstatēts, ka Rankas pagasta iedzīvotājs savā dzīvesvietā patvaļīgi patērē elektroenerģiju pēc iepriekšējas patvaļīgas elektroenerģijas izlietošanas gadījuma fiksēšanas 28.jūnijā. Vīrietis izveidojis nelikumīgu pievienojumu ar vara vadu pie ievada kabeļa, tā elektroenerģiju patērējot bez uzskaites un maksas.

“Komisija uzskatīja, ka jāpiemēro lielāks naudas sods septiņdesmit piecu eiro apmērā, jo komisija jau 3.septembrī pieņēma lēmumu par saukšanu pie administratīvās atbildība, kur vīrieti tika sodīts ar minimālo naudas sodu 70 eiro, un no pirmā patvaļīgā elektroenerģijas patērēšanas konstatēšanas brīža līdz otrajām ir pagājis tikai vairāk par mēnesi. Soda mēram ir jākalpo par atgādinājumu, lai turpmāk netiktu pārkāpti elektroenerģijas lietošanas noteikumi, lai vainīgajai personai rastos cieņas pilna attieksme pret valsts kārtību. Līdz ar to zemāka soda piemērošana šajā gadījumā nav iespējama. Pie soda noteikšanas ir ņemta vērā arī vīrieša personība un mantiskais stāvoklis,” skaidro M.Bogdans.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas