Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Āfrikas cūku mēra dēļ Rankas saimniecībā nākas likvidēt 119 cūkas 7

Saistībā ar Āfrikas cūku mēra uzliesmojumu Rankas pagasta zemnieku saimniecībā "Mazruciņi" nācies likvidēt 119 cūkas, lielākoties - nobarojamās cūkas, taču arī sivēnmātes, sivēnus un vienu kuili. Saimniecība atrodas pie pašas Rankas pagasta robežas ar Smiltenes novada Variņu pagastu, pie Palsas upes, pāris kilometrus uz dienvidrietumiem no apdzīvotas vietas ar nosaukumu Ūdrupe. Informē Nacionāla informācijas aģentūra "Leta".

Pārtikas un veterinārais dienesta pārstāve Ilze Meistere stāsta, ka patlaban saimniecībā veic nepieciešamos mēra apkarošanas pasākumus, kā arī epidemioloģisko izmeklēšanu, lai noskaidrotu, kādā veidā slimība iekļuva novietnē.

Viņa atgādina, ka arī iepriekšējais saslimšanas gadījums ar ĀCM mājas cūkām tika konstatēts Gulbenes novadā - Stradu pagastā, kur šā gada 8.augustā nācās likvidēt līdz šim lielāko cūku skaitu - 142 dzīvniekus.

"Āfrikas cūku mēris turpina izplatīties mežacūku populācijā. Dati 23.septembra rītā liecina, ka slimība konstatēta 816 mežacūkām 64 Latvijas novados un divās pilsētās - Rēzeknē un Pļaviņās. Tā kā mēris turpina izplatīties Kurzemes virzienā, atgādinām - lai pasargātu mājas cūkas no saslimšanas un neizbēgamas to likvidēšanas, stingri jāievēro biodrošības pasākumi. Par to ieviešanu un izpildi novietnēs, tostarp dezinfekcijas līdzekļu iegādi, atbildīgs ir dzīvnieku īpašnieks vai turētājs," norāda I.Meistere.

Pārtikas un veterinārais dienests aizsardzības un uzraudzības zonā esošajiem mājas cūku turētājiem atgādina, ka aizliegts pārvietot cūkas no saimniecības uz saimniecību, kā arī izvest cūkas un cūkgaļu ārpus aizsardzības zonas. Tāpat bez PVD inspektora atļaujas nedrīkst pārvietot arī citus mājdzīvniekus.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Šī sērga Latvijā iepriekš nekad nebija reģistrēta.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

.......

tas viss ir suna murgs, bizness kartejais jo tada cuku mera nemaz nav!

pirms 3 gadiem, 2016.09.23 21:04

pats kā murgs

pastaigā pa dziļajiem mežiem, atradīsi bariem kritēņu

pirms 3 gadiem, 2016.09.24 15:26

.......

Un kur teikts ka tie meza kriteni nav noindeti??? Kapec feram ir slima tikai viena cuka ja ta ir infekcijas slimiba????

pirms 3 gadiem, 2016.09.26 13:36

Vita

Policisti gaļas vedējus ķēra ķēra un nenoķēra. Bet tie brauc ar kravas autobusiem pa Pilsētas dzīvojamo māju masīviem un ar savām netīrajām kājām bradā no vienām durvīm pie citām. Bet tajās mājās dzīvo arī tādi cilvēki kuriem laukos savas cūciņas dzīvo.

pirms 3 gadiem, 2016.09.24 12:11

vo vo

un govju.vel gribetos ar piedzivot valdibas meri.

pirms 3 gadiem, 2016.09.26 18:41

hahaha

valdības mēri gan gribas piedzīvot :D

pirms 3 gadiem, 2016.09.27 19:42

Vietējās ziņas