Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina aprēķināt prognozējamo vecuma pensiju

Ir iespēja aprēķināt prognozējamo vecuma pensijas apmēru pensijām, kas tiks piešķirtas 2014.gadā. Par to atgādina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Madonas reģionālās nodaļas Gulbenes klientu apkalpošanas centra vadošā inspektore Inese Zelča.


I.Zelča stāsta, ka vecuma pensiju var piešķirt no noteiktā pensijas vecuma vai arī vēlāk. Tādēļ pensionāriem, kuriem tiesības uz vecuma pensiju ir jau radušās, bet pensija vēl nav pieprasīta, ir vērts veikt pensijas apmēra prognozi un aprēķināt sev izdevīgāko datumu, no kura pieprasīt pensiju.

“Atgādinām, ka ar 2014.gada 1.janvāri tiks uzsākta pensionēšanās vecuma pakāpeniska paaugstināšana, tādēļ katrs gadījums ir jāizvērtē individuāli,” norāda I.Zelča.


“Dzirkstele” jau rakstīja, ka Fizisko personu datu aizsardzības likums atļauj ziņas par izmaksājamajām summām atklāt tikai pašam pensionāram, kad viņš uzrādījis personu apliecinošu dokumentu, bet aģentūra piedāvā sagatavot pilnvaras. Pensionāram jāierodas nodaļā kopā ar personu, kurai nolēmis uzticēt pieprasīt izziņas vai konsultācijas un aģentūras darbinieks sagatavo pilnvaru, kas derīga tikai aģentūras jautājumu kārtošanai. Ar šādu pilnvaru nevar pieprasīt pensiju ieskaitīt citas personas kontā, bet turpmāk var saņemt izziņas, pieprasīt, lai uz bankas kontu pārskaitīto pensiju nes mājās un tamlīdzīgi gan pats pensionārs, gan viņa pilnvarotā persona.

I.Zelča saka, ka klienti faktiski šo iespēju neizmanto.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas