Aicina apskatīt izstādi par Gulbenes rajonu

Gulbenes rajona padomes ēkas 2.stāvā ir skatāma izstāde "Gulbenes rajons: gadsimta pērles".
Rajona padomes sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Igaviņa stāsta, ka izstādes mērķis ir pirms Gulbenes rajona pagastu apvienošanās vienā novadā parādīt katra pagasta vērtības laiku griezumā - no 20.gadsimta līdz 21.gadsimtam. Katra pašvaldība tika aicināta pastāstīt par saviem cilvēkiem, notikumiem, vietām, tradīcijām, kas, viņuprāt, ir raksturīgas tikai viņu pagastam.

Izstādi veido planšetes ar vizuālo un saturisko teksta informāciju atsevišķi par katru pagastu.

 

"Izstādei netika noteikts vienots formāts, tādēļ informācija par katru pagastu ir mazliet citādāka. Tā ir brīva improvizācija, jo arī vērtības katram pagastam ir savas," piebilst J.Igaviņa.

 

Savukārt rajona padomes 3.stāvā ir Alūksnes zonālā valsts arhīva darbinieku veidotā izstāde, kurā ir apkopota informācija par dažādajām reformām, kas ir notikušas mūsu rajona teritorijā kopš Otrā pasaules kara beigām.

 

"Vēsture mums nav bijusi tik vienkārša, kā tā izskatās šobrīd. Šajā izstādē apkopotā informācija stāsta gan par teritorijām, kas ir atdalītas no viena pagasta un pievienotas citam, gan arī par dažādajām vēlēšanām, kas šajā laikā ir notikušas. Domāju, ka šī izstāde ikvienam būs ļoti interesanta," vērtē J.Igaviņa.

 

Izstādi aicināts apskatīt ikviens interesents. Tā būs skatāma visu vasaru.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas