Aicina atsaukties darba devējus

Darba devēji, nodibinājumi un biedrības tiek aicināti pieteikt darba vietas jauniešiem bezdarbniekiem. Par to informē Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko.

Birokrātija varēja būt mazāka No pērnā gada aģentūras organizētajā pasākumā "Darba vieta jaunietim" tika iesaistīti 11 jaunieši bezdarbnieki, savukārt pasākumā "Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam" 21 piešķirtajai darba vietai tika iesaistīti 24 jaunieši bezdarbnieki. Šogad attiecīgi katrā no šiem pasākumiem ir plānots iesaistīt tikai septiņus jauniešus.


SIA "Daces birojs" vadītāja Dace Lūse palaikam iesaistās kādā aģentūras piedāvātā pasākumā. Pie viņas ir strādājuši gan ilgstošie bezdarbnieki, gan bezdarbnieks pirmspensijas vecumā. Pašlaik D.Lūse ir iesaistījusies pasākumā "Darba vieta jaunietim" un no 1.decembra pie viņas strādā jauniete Inga Oplucāne.

 

D.Lūse atzīst, ka šis pasākums ieinteresējis, jo viņa apzinoties, kādā situācija tagad ir jaunieši.

 

"Jaunieši ir kā apburtajā lokā - zināšanas ir, bet pieredzes nav. Un, ja nav pieredzes, neviens darbā ņemt negrib. Šis pasākums no aģentūras puses tomēr ir tāds mazs spēriens, lai viņiem palīdzētu. Protams, ir jāiegulda darbs, lai viņus apmācītu," stāsta D.Lūse.


Viņa neslēpj, ka pēc tam, visticamāk, jaunieti paņems pie sevis pastāvīgā darbā.


Vaicājot, vai arī nākotnē viņa turpinās sadarboties ar aģentūru, D.Lūse atbild, ka skatīšoties, kādi būs piedāvājumi.

 

"Organizētie aģentūras pasākumi ir izdevīgi un ne tik izdevīgi darba devējiem. Būs jāskatās. Arī birokrātija tomēr varēja būt mazāka. Tas nav neizpildāmi, bet ir apgrūtinoši. Bez birokrātijas bieži vien varētu arī iztikt," domā D.Lūse.


I.Oplucāne priecājas, ka ir paņemta darbā un var darīt to, ko ir studējusi, proti, finanses un grāmatvedību, un kas viņai tik ļoti patīk.

 

"Šī ir mana pirmā nopietnā darba pieredze," viņa saka.


Viņa atzīst, ka Gulbenē esot ļoti grūti atrast pat prakses vietu, kur nu vēl darbu! "Neviens jauniešus nevēlas pieņemt darbā, jo viņiem, protams, ir jāvelta papildu laiks, jāiegulda savs darbs, lai viņus apmācītu," stāsta I.Oplucāne.


Kāds ir darba devēja ieguvums?

Šie pasākumi ļauj jauniešiem attīstīt darba iemaņas un prasmes, iegūstot darba pieredzi.
Darba devēja ieguvums ir dotācija jauniešu algai - 100 lati mēnesī (par jaunieti ar invaliditāti - 150 lati) pirmo sešu mēnešu laikā un 50 lati mēnesī (par jaunieti ar invaliditāti - 100 latus) pēdējo trīs mēnešu laikā.


Dotācija darba vadītāja atalgojumam - 10 procenti no valstī noteiktās minimālās algas par vienu nodarbināto jaunieti. Tāpat darba devējs var saņemt kompensāciju par darba vietas pielāgojumiem jaunietim ar invaliditāti līdz 500 latiem.


Darba devējam jaunieša bezdarbnieka darba algai ir jānodrošina papildu finansējums, jo darba samaksa nedrīkst būt zemāka par valstī noteiktās minimālās algas apmēru.


Savukārt pasākums "Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam" veicina jauniešu bezdarbnieku darbošanos sabiedrības labā no 4 līdz 8 stundām dienā un saņem stipendiju 40 latus, jaunietim invalīdam - 60 lati.


Vairāk informācijas par šiem pasākumiem - aģentūras mājas lapā vai aģentūras Gulbenes filiāles 10.kabinetā pie Ivetas Bružānes, tālrunis 64471269.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas