Aicina bērnus vakcinēties

Turpinās Sabiedrības veselības aģentūras organizētā kampaņa Jaungulbenes, Beļavas un Galgauskas bērnu (no 1 līdz 17 gadu vecumam) vakcinācijā pret ērču encefalītu. Bērniem šī vakcinācija minētajos pagastos notiek par brīvu, jo akciju apmaksā valsts.

"Tiem bērniem, kas līdz šim jau uzsākuši vakcinēties pret ērču encefalītu vai vēlas to sākt, ir jāvēršas pie sava ģimenes ārsta. Pašlaik tam ir īstais un pēdējais laiks. Vakcīnas netrūkst, tās ir pietiekami daudz. Pagaidām jāsecina, ka iedzīvotāji nepietiekami aktīvi izmanto šo iespēju, ko par brīvu piedāvā valsts," "Dzirkstelei" saka Sabiedrības veselības aģentūras Gulbenes filiāles speciāliste Ilzīte Zaļuma.

 

Lai bērns varētu par brīvu vakcinēties pret ērču encefalītu, viņa deklarētajai dzīvesvietai ir jābūt Jaungulbenes, Beļavas vai Galgauskas pagastā. Šī bezmaksas vakcinācijas kampaņa turpinās jau kopš 2007.gada sākuma. Līdz šim Beļavas pagastā aptuveni 70 procenti bērnu ir uzsākuši vakcinēties pret ērču encefalītu par valsts finansējumu, Jaungulbenē - 80 procenti, Galgauskā - gandrīz 60 procenti.

 

I.Zaļuma uzsver, ka šogad Gulbenes rajonā konstatēti seši saslimšanas gadījumi ar ērču encefalītu, tostarp saslimis viens bērns. Tas ir trīsreiz vairāk nekā pērn. Vienīgā profilakse pret ērču encefalītu ir vakcinācija.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas