Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina bezdarbniekus aktīvāk pieteikties bezmaksas ārstēšanas programmā

Bezdarbnieki ar atkarībām joprojām tiek aicināti izmantot iespēju un drošāk pieteikties dalībai bezmaksas ārstēšanas programmā. Par to informē Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko

Kopš pērnā gada valstī šo iespēju izmantojis 81 cilvēks, no tiem ārstēšanās programmu pabeiguši 68 dalībnieki. Ārstēšanās notiek pēc Minesotas programmas metodes stacionārā un ilgst 28 dienas. Programmas galvenais uzdevums ir uzlabot cilvēka dzīves kvalitāti, iemācīt viņam saprast, ka, lai pārvarētu atkarības radītās negatīvās sekas, vispirms jāmainās pašam, jāmaina sava domāšana un jāvēlas mainīt savu dzīvi. Bezdarbnieki tiek ārstēti no atkarības brīvprātīgi. “Pie mums gribētāji bija. Viss apstājās pie narkologa atzinuma,” stāsta V.Lituņenko un piebilst, kāpēc viss apstājoties pie narkologa, grūti teikt. Iespējams, nav naudas, bet varbūt arī ir kauns vai vienkārši nav vēlmes to darīt, bet lai piedalītos šajā programmā, ir jābūt vēlmei tikt vaļā no atkarībām, kā arī nepieciešams narkologa atzinums par atkarību.

Pašlaik aģentūras Gulbenes filiālē reģistrētas 10 brīvas darba vietas. Ir nepieciešams ražošanas maiņas vadītājs, kokapstrādes operators, kokapstrādes iekārtu mehāniķis, elektriķis, laukstrādnieks/fermas strādnieks (nepieciešama traktortehnikas vadītāja apliecība), transporta loģistikas speciālists un četri mežstrādnieki/krūmgriezēja operatori.

V.Lituņenko stāsta, ka līdz 19.augustam ir reģistrēti 1260 bezdarbnieki. Tas ir par diviem mazāk nekā jūlija beigās.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas