Aicina būt uzmanīgiem uz upju, ezeru un dīķu trauslā ledus

Pēdējā laikā arvien biežāk plašsaziņas līdzekļos izskan informācija par iespējamiem plūdiem un operatīvo dienestu gatavību draudiem, ko plūdi var radīt iedzīvotāju drošībai un īpašumam.

Policija atgādina un aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem, jo šīs ziņas vienlaikus atgādina arī par draudiem cilvēka dzīvībai, ko sev līdzi nes kūstošais ledus. Aicinājums gan vecākiem, gan skolotājiem pārrunāt ar jauniešiem par bīstamību, kas rodas uz upēm un ezeriem šādos laika apstākļos. Operatīvo dienestu informācija liecina, ka tas vietām ir mānīgi trausls.


VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš atzīst, ka īpaši satrauc bļitkotāji, kas, atrodoties uz ledus, netieši iedrošina un mudina arī jauniešiem „izmēģināt" veiksmi, un viņi bieži vien aiz pārgalvības neapzinās savas rīcības iespējamām sekas.

 

Brigādes komandieris atsauc atmiņā arī kādu skumju gadījumu, kad pirms vairākiem gadiem Gaujas ledū ielūza mazs puišelis, kura dzīvību tā arī neizdevās glābt. Otrs zēns, kuru izglāba nejaušs garāmgājējs, toreiz atzina, ka viņus iziet uz ledus iedrošinājuši „lielie onkuļi", kas turpat netālu bļitkojuši.

 

Rēķinoties ar sarežģītajiem laika apstākļiem, arī šīs izklaides cienītājiem, izejot uz ledus, vajadzētu padomāt ne tikai par to, lai būtu silti (gan tiešā, gan diemžēl arī pārnestā nozīmē). Novērojumi liecina, ka tumšie vīriņi nekautrējas tepat, Valmieras centrā, uz ledus iebaudīt arī kādu malku stiprākas dziras. Viņi kā pingvīni ar nemainīgiem laika intervāliem sapulcējas ap „centrā" izliktās stipro dzērienu dziras pudelēm, aizmirstot par savu drošību. Vēlams būtu pirms kārtējās copes veikalā iegādāties speciālus iespējamai ielūšanai paredzētus rīkus, kas var lieti noderēt situācijā, kad dzīvība ir briesmās.

 

Aicinājums arī iedzīvotājiem būt vērīgiem un nepaiet vienaldzīgi garām, ja ievērojat, ka uz upju, ezeru vai dīķu ledus rotaļājas bērni vai pastaigājas jaunieši. 

 

Prevencijas grupas vecākā inspektore Vineta Kaģe informē, ka gadījumā, ja bērns, atrodoties uz ledus, radīs draudus veselībai un dzīvībai, vecāki var tikt saukti pie administratīvās atbildības par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas