Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina Gulbenes novada un pilsētas seniorus būt atsaucīgiem! 13

Lai arī Gulbenes novada seniori kopumā tiek saukti par vieniem no aktīvākajiem valstī, kam noteikti ir pamats, tomēr, lasot komentārus pēc kārtējā kādas pensionāru biedrības pasākuma, redzams, ka ar informācijas apguvi senioriem ir zināmas grūtības. Tāpēc domāju, ka ir lietderīgi informāciju par tuvākiem un tālākiem, plašākiem un ne tik plašiem pasākumiem sniegt biežāk un daudzveidīgāk. Gan ar afišām uz ziņojumu dēļiem pirms pašiem pasākumiem, gan Gulbenes novada pašvaldības mājas lapā, gan “Novada ziņās”, gan visiem tuvajā “Dzirkstelītē”. Kā visi plāni, arī pensionāru biedrībās plāni ir gan īstermiņā, gan ilgtermiņā, bet šogad šis būs pirmais šādas informācijas apkopojums.

Sākšu šoreiz ar Gulbenes novada pensionāru biedrības “Atspulgs 5” gan pašu plānotajiem pasākumiem, gan pasākumiem, kuros biedrības biedri aicināti piedalīties, jo jau 18.martā ar biedrības valdes priekšsēdētājas Annas Vīgantes lielām pūlēm tiek organizēts viens no galvenajiem novada pensionāriem pasākumiem – tematiska atklātā biedrības valdes locekļu tikšanās ar Latvijas Pensionāru Federācijas priekšsēdētāju Aiju Barču un priekšsēdētājas vietnieci Dzintru Žildi “Kā dzīvo un kā izdzīvo mūsdienās pensionāri? Kas tiek darīts pensionāru dzīves uzlabošanai?”, kurā ceram sagaidīt arī Veselības ministrijas pārstāvi. Uz tikšanos, kura notiks 18.martā pulksten 10.00 Gulbenes kultūras centrā, tiek aicināti ne tikai novada seniori, bet arī jebkurš interesants.

10.martā pulksten 10.00 Gulbenes kultūras centrā aicinām uz tikšanos ar etiķetes un protokola speciālisti Strautmani. 19.martā pēc vienas no koalīcijas partiju uzaicinājuma Gulbenes novada pensionāru biedrības ,,Atspulgs 5" izbraukuma valdes sēde notiks Rīgā, Saeimā, iepazīstoties ar Saeimas darbu un piedaloties tās aktivitātēs.

Visus novada seniorus biedrības valde jau laikus lūdz meistarus pieteikt savu dalību Latvijas Pensionāru Federācijas organizētajā Senioru Lieldienu tirdziņā, kas notiks no 9. līdz 12.aprīlim.

18.aprīlī plānota piedalīšanās ar novada senioru dziesmu ansambli Ķekavas pensionāru organizētajā sadraudzības pasākumā ,,Dzīve, lai dzīvotu un dziedātu". Aprīlī novada pagasta pensionāru organizācijas arī veic izpētes darbu savos pagastos par senioru kritiskajiem sadzīves apstākļiem un apkopo viedokļus, kas būtu darāms situācijas uzlabošanai. 

Maijā, tāpat kā katru gadu, seniori ir vieni no aktīvākajiem Balto galdauta svētku atbalstītājiem un dalībniekiem gan pilsētā, gan pagastos.

Jūnijs ir bagāts ar daudziem darbiem, arī braukšanu ciemos, bet ne kā skatītājiem, bet gan kā aktīviem dalībniekiem: 4.jūnijā - tikšanās ar Amatas pensionāru delegāciju pieredzes apmaiņā; 5.jūnijā. – Rankā sadarbībā ar novada vadību un Rankas pagasta pārvaldi tiks organizēti Senioru sporta svētki; 11.jūnijā - piedalīšanās Rīgas Senioru svētkos Esplanādē ,,Zelta ritmi". 21.jūnijā - piedalīšanās Latgales novada 18. Senioru dziesmu un deju svētku festivālā ,, Rūtoj saule, rūtoj bite".

Jūlijs apvieno gan atpūtu, gan arī aktivitātes: 16. - 17.jūlijā ,,Atspulgs 5” organizētā ekskursija uz Ziemeļigauniju;  24.-26. jūlijā - dalība Gulbenes novada svētkos.

No Lejasciema pensionāru kopas sadraudzības partneriem ir atnācis ielūgums augustā piedalīties Starptautiskajā senioru festivālā Austrijā, kur notiks arī radošās darbnīcas un pieredzes apmaiņa ar austriešu senioriem. Pašlaik notiek aktīvi organizēšanas darbi un, ja viss izdosies, tad novada divi senioru kolektīvi piedalīsies šajā festivālā, kas notiks no 14.-16.augustam Grācā.

Patīkami, ka ne mazāk aktīva ir arī pilsētas pensionāru biedrība.

Pagājušais gads gan pilsētas pensionāriem nebija šajā jomā veiksmīgs, jo plānotie tuvāko un tālāko citu valstu apmeklējumi beidzās, pat kārtīgi nesākoties. Bet pensionāri ir neatlaidīgi un, kā saka Gulbenes pilsētas pensionāru biedrības ekskursiju kurators Jānis Mednieks, ieročus krūmos nesameta, tāpēc šogad tiek organizēts atkārtots tūrisma brauciens uz Balkānu valstīm.

Jānis Mednieks informē, ka, protams, braucienu organizē cita tūrisma firma, līdz ar ko ir zināmas korektūras gan pašā maršrutā, gan braukšanas termiņos, gan izmaksās. Lai ekskursantu grupa būtu pilnīgi noformēta, jābūt vismaz 30 dalībniekiem, pretējā gadījumā firma to papildina ar dalībniekiem no citām vietām, vai arī nosaka citu izbraukšanas punktu, kurā ir vairākums dalībnieku. Un tieši tāpēc uz šo brīdi Gulbenes ekskursantu komandā ir vēl vairākas brīvas vietas, kuras būtu vēlams aizņemt pašiem, tādēļ tie, kuri šā gada rudenī vēlas iepazīties ar četrām eksotiskām Balkānu valstīm – Rumāniju, Bulgāriju, Serbiju un Ungāriju, var izmantot šo iespēju, piesakoties ekskursijai līdz 15.martam.

Pirmā iemaksa 100 eiro apmērā marta mēnesī, pēdējā – pārējā summa īsi pirms izbraukšanas, daļēji varbūt būs pat iespējama, jau atrodoties autobusā. Izbraukšana grupas nokomplektēšanas gadījumā no Gulbenes 17.septembrī un atgriešanās 26.septembrī.

Kopējā ceļojuma izmaksas tāme ap 500 eiro, neieskaitot tajā papildus izdevumus personīgajiem tēriņiem, papildus ekskursijām. Tuvākas izziņas pa telefoniem : 29375490 un 29143063.

Tālāk pievēršoties pilsētas pensionāru biedrības tuvākajiem plāniem, jāpaziņo, ka tālākai pagājušajā gadā jaunizveidotās biedrības teatrālās kopas attīstībai novada pašvaldības rīkotā pieaugošo apmācību projekta ietvaros šogad līdzekļus iegūt neizdevās, tomēr, uzvedumu scenāristes un režisores Astrīdas Vilciņas nesavtībai, kā arī pateicoties pašu kopas dalībnieku vēlmei turpināt savu darbību, ieguldot pasākumā savus līdzekļus, kopa, kuru skatītāji nokrustījuši par drāmas kopu “Lāde”, turpinās pastāvēt un priecēs interesentus arī ar kādu jaunu un jauku izklaidi. Ja kādam ir vēlme “iekāpt” “Lādē”, tad Gulbenes pilsētas pensionāru biedrības durvis Gulbenē, Vidus ielā 7, ir atvērtas vismaz trīs dienas nedēļā, bet pirmdienās pulksten 10.00 notiek tieši teātra kopas mēģinājumi.

Bet to, kas jauns “ievietots” “Lādē”, visiem interesentiem būs iespējams noskaidrot uzvedumā “Ak, pavasar!” Gulbenes kultūras centrā 27.martā pulksten 14.00.

Papildinot Balto galdautu svinēšanas tradīcijas, 5.maijā pulksten 13.00 Gulbenes kultūras centrā Gulbenes pilsētas pensionāru biedrība rīko biedrības karoga svētkus, kuros priecēt Gulbenes skatītājus ir izteikuši vēlmi Lielvārdes senioru dramatiskā kolektīva “Paši” dalībnieki ar Skaidrītes Tiļakas režisēto izrādi “Kā Tomu Tenis ar nāvi cīnījās”.

18.jūnijā tiek organizēta senioru ekskursija uz Aglonu un Preiļiem, bet 29.-30.jūlijā - ekskursija uz Sāremu, taču dalība šajās ekskursijās, ņemot vērā dalības maksājumus, būtu iepriekš saskaņojama ar biedrības valdes priekšsēdētāju Astrīdu Saveļjevu personiski vai pa telefonu 28613326.

Gan Gulbenes novada, gan pilsētas pensionāru biedrību valdes lūdz visus seniorus, jo pasākumi, lielākoties, ir adresēti tieši viņiem, būt atsaucīgiem, aktīviem un savu iespēju robežās piedalīties rīkotajos pasākumos.Pievieno komentāru

Komentāri 13

vairāk konkrētības

Kas tā ir par noslēpumaino koalīcijas partiju,kura aicina pie sevis pensionārus ?Es ,varbūt,atbalstu ar savu balsi vēlēšanās pavisam citu partiju, un šo noslēpumaino aicinātāju negribu ne redzēt,ne dzirdēt .

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.27 05:34

Anna

Uzmanīties ar ceļošanu, ja negrib vīrusu atvest uz Gulbeni, gan jau paspesiet, labāk būt veseliem...

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.27 06:49

?

Tikšanās ar protokola un etiķetes speciālisti... Vai tad taisaties vizītē pie Anglijas karalienes?

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.27 07:53

Lasītājs

Vai tad kulturāli ir jāuzvedas tikai pie karalienes un savā starpā var uzvesties kā kolhoza fermā? Interesanta loģika.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.27 09:35

?

Ja visu mūžu esi uzvedies kā fermā, tad esot pensijā laikam par vēlu domāt par savu imidžu!

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.27 09:57

Lasītājs

Vai tad visi nu ir jāvērtē tikai pēc sevis?

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.27 12:12

?

Tā gan bija jūsu tēma par fermu!

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.27 16:59

vai jums to vajag

Ekskursantiem atgriežoties, ir lielas cerības divas nedēļas pavadīt karantīnā.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.27 09:58

corega

Jauka dzīve Gulbenes senioriem-tik vien problēmu ,kā izvēlēties kārtējo ceļojuma maršrutu un pie Strautmanes noskaidrot,kad jāvelk fraka vai smokings.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.27 12:59

Ruta

Beidziet vienreiz komentārus rakstīt tie -kuri neko nedara un kuriem viss ir slikti !

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.27 14:31

Joske

Ruta,pati neko nevīžo darīt. Paklusē labāk!

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.27 19:54

tā jau ir

Bijušie vienīgās un vadošās partijas biedri,arī tagad vēl tikai uzbrēc citādi domājošajiem,lai aizver muti.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.28 07:38

Ilze

Žēl gan, ka prot tikai dažas rindiņas izlasīt. Tā jau ir- ja pašam neko darīt negribās, tad stāv pie sētas un rej. Bet arī tas ir darbiņš, Seniori gan pagaidām neplāno iesaistīšanos politikā, tā, ka satraukumam nav pamata. Sēdiet tik būdā un gaidiet vīrusus.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.27 18:44

Vietējās ziņas