Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina ielās vest mazos dzīvniekus 15

Atzīmējot Starptautisko dzīvnieku aizsardzības dienu, 1.oktobrī uz kopīgu pasākumu tiek aicināti mazie mājdzīvnieki (suņi, kaķi, seski, jūras cūciņas un citi) kopā ar saimniekiem. Pulcēšanās Jaunatnes parkā pie gulbju skulptūrām pulksten 12.00.

“Vietējie kinologi piedāvās suņu paklausības demonstrējumus. Pastāstīs par suņu šķirnēm un dos padomus. Dosimies arī kopīgā svētku gājienā uz Spārītes parka vienu no saliņām. Izskaņā paredzēts tusiņš. Draudzēsimies savā starpā, dalīsimies ar stāstiem par saviem mīluļiem un arī ar kādu skumjo stāstu ar laimīgām beigām par adoptētajiem dzīvniekiem,” saka Gulbenes dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ķepaiņu draugu klubs” vadītāja Ira Žeigure.

Pasākumu rīko “Ķepaiņu draugu klubs” sadraudzībā ar patversmēm “Dzīvnieku Draugs” (Rīga) un “Astes un Ūsas” (Alūksne), atbalsta novada pašvaldība un pilsētas pārvalde.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Kika

Bet nebūtu ne vainas pāris suķiem parkā.

pirms 3 gadiem, 2016.09.23 15:00

Maija

Beidzot Ira kā biedrības vadītāja sāk strādāt ar sabiedrību:). Novēlu tā turpināt un lai tas nebūtu tikai gada vienreizējs pasākums. Tāpat novēlu veiksmīgi tikt galā ar iespējamiem dzīvnieku savstarpējiem kašķiem, ja tādi rastos. Lai izdodas visiem labi domātais pasākums!

pirms 3 gadiem, 2016.09.23 13:14

:/

Maija...nu,beidziet šito... ar salkanu smaidu dunčus durt..
Goda vārds,jau žēl Jūs sāk palikt.

pirms 3 gadiem, 2016.09.23 13:44

To :/

Žēl, ka neesat varējusi patiesi prieku no dunčiem atšķirt. Mana galvenā prioritāte nekad nav bijusi biedrības vadīšana. Biedrība bija tikai instruments finansējuma piesaistīšanai labturības līmeņa dzīvnieku patversmes izveidošanai mūsu novadam. Žēl, ka šis instruments tika padarīts nelietojams. Taču ļaunu prātu uz Iru neturu, jo varbūt ir citas iespējas, kuras tad arī cenšos atrast. Man ir citas prioritātes, kuras man ir ļoti svarīgas, bet kuras uz biedrības vadīšanas laiku nācās nolikt malā. Tādēļ tiešām no sirds priecājos un priecāšos par katru Iras veiksmi, ticiet man, emocionāli ārkārtīgi grūtajā darbā. Man būtu žēl, ja labi uzsāktais darbs aizietu pa pieskari.

pirms 3 gadiem, 2016.09.23 14:36

Ira

Es nekad nēsmu uzskatījusi patversmes izveidošanu par prioritāti, mans mērķis ,lai dzīvniekiem nebūtu jādzīvo patversmēs.Un tāpēc arī biedrība dara visu iespējamo,lai dzīvnieki nevairotos .Ikvienam cenšamies palīdzēt iespēju robežas sterilizēt.Ir protams ārkārtas situācijas ,ka dzīvnieks ir jānogādā patversmē.Tāpēc Gulbenes novada pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar Alūksnes Astēm un Ūsām.

pirms 3 gadiem, 2016.09.23 17:04

Blondīne

Paga , es nesapratu, paskaidrojiet, tiešām domāts suķiem _cūciņām- vai suniem.

pirms 3 gadiem, 2016.09.23 16:24

To Blondīnei

D.O. kārtējā drukas kļjūda. Bet citādi viņa raksta super. Nu mēs taču neviens neesam gluži ideāls. Es vienkārši "paņēmu uz zoba", jo smieklīgi taču, ja iztēlojies, kā pa Gulbīšu parku skraida suķi? Domāts bija "suņi".

pirms 3 gadiem, 2016.09.23 20:23

Maija to Irai

Ira, redzi, patversmēm nav jābūt mītnēm dzīvniekiem uz visu mūžu, bet gan dzīves apstākļu normalizēšanai uz to laiku, kamēt tiem atrod veco vai jaunu saimnieku, tas ir viens. Ir dzīvnieki, kuriem dažādu iemeslu dēļ neveicas atrast saimnieku. Vai tāpēc tiem savs mūžs jānodzīvo savai sugai neatbilstošos apstākļos un nepārtrauktās mokās kā, piemēram, tagad Lazdu ielas kolonijas kaķenes Simbes mazbērniem, kuri baidās no cilvēka (arī no barotāja!) un Simbes meita, šo pusaugu kaķēnu māte, arī nelaiž barotāju sev tuvumā un draudīgi šņāc, aizsargājot mazos, kuriem nav pat patvēruma no aukstuma (barotāja saka, ka vinji tāpat nosals). Vai tā tam ir jābūt pilsētā, kurā ir Dzīvnieku aizsardzības biedrība? Tas, punkts divi. Tu esi ideāliste, ja domā, ka pa tiešo visiem var uzburt jaunus saimniekus. LV prakse rāda, ka bez starpposma - patversmēm- tās lietas nokārtot nevar ( t. sk. humānu sterilizēšanu un nepieciešamās profilaktiskās potes). Un TAS ir tas, kur mums abām uzskati diametrāli atšķiras. Tomēr paldies Tev, ka Tu dari kait vai kā šobrīd saproti- arī tā ir palīdzība, lai arī ne visiem, kam tas ir akūti nepieciešami. Ja ne Tu, kas tad vadītu biedrību? Un tādēļ komentētājai nevajag fantazēt par kaut kādiem dunčiem - tie ir tikai viņas galvā, ne vairāk.

pirms 3 gadiem, 2016.09.23 20:45

?

Cilvēkiem patīk šadi saieti.Bet vai maziem dzīvnieciņiem,kuri ikdienā mājās dzīvo,tas nerada nevajadzīgu šoku? Kam tas?

pirms 3 gadiem, 2016.09.23 22:23

Maija

Īpaši kakjiem. Tādēļ jau novēlēju veiksmīgi tikt galā ar iespējamiem dzīvnieku savstarpējiem kašķiem. Es neriskētu tādā veidā organizēt pasākumu. Cik man zināms no mazo sunīšu īpašnieku stāstiem par pastaigām Spārītes parkā, tad ir baža, ka mazos sunīšus arī tāds saiets diezin vai priecēs. Es tiešām negribu kritizēt Iras iecerēto pasākumu nezinot, kādi drošības pasākumi ir iecerēti. Jebkurā gadījumā ir noderīgs pasākums ar mērķi apvienot dzīvnieku draugus. Lai labi viss izdodas!

pirms 3 gadiem, 2016.09.25 18:00

To Maijai

Nesatraucieties par pasākumu tik ļoti.Piedalījos pagajušā gadā,kas notika stadionā,viss bija ļoti labi noorganizēts un interesants.Tie,kas saprot,ka viņu dzīvnieks nav tik sabiedrisks un tas viņam būs stress,tie paši zinās kā rīkoties.Tā ka patiešām nesatraucieties par to,ko jūs nezinat un nesaprotat.Mēs,dzīvnieku īpašnieki paši izlemsim bez jūsu ieteikuma un komentāra.

pirms 3 gadiem, 2016.09.26 12:14

Diānai

Tu domā ar galvu?Vai iesi visu pēc tam par brīvu savākt un segsi polises, kad tie dzīvnieki būs agresīvi?Kur var tik stulbi rakstīt?Atceros, Tev bija grūti arī augstskolu pabeigt!

pirms 3 gadiem, 2016.09.28 11:47

Diāna

Un pat 2 reizes vienu un to pašu augstskolu - bakalaurs un maģistrs.

pirms 3 gadiem, 2016.09.29 12:05

Vietējās ziņas