Aicina jauniešus mācīties

Valsts izglītības attīstības aģentūra aicina jauniešus ar vidusskolas vai pamatskolas izglītību gada vai pusotra laikā par brīvu iegūt profesiju kādā no 36 profesionālās izglītības iestādēm visā Latvijā.

Aģentūras Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Lietaviete informē, ka mācībām var pieteikties 17 līdz 25 gadus veci jaunieši ar pamatskolas vai vidusskolas izglītību.

 

Projekta laikā jauniešiem ir iespēja apgūt pavāra, metinātāja, namu apsaimniekošanas meistara, veterinārārsta asistenta, jumiķa, meža mašīnu operatora un citas profesijas. Pilns profesionālās izglītības iestāžu un piedāvāto profesionālās izglītības programmu saraksts, kā arī informācija par iestāšanās termiņiem pieejama izglītības ceļvedī "NIID.lv".

Lielākajā daļā programmu var iestāties, ja iegūta vidējā izglītība, taču starp tām ir arī viengadīgas programmas, kurās var mācīties vismaz 17 gadus veci jaunieši, kuri ieguvuši pamatizglītību.


Lai jauniešiem būtu lielākas iespējas iesaistīties mācību procesā, 2012./2013. mācību gadā profesionālās izglītības iestādes plāno uzņemt audzēkņus ne tikai vienu reizi gadā - septembrī, bet četras reizes gadā: septembrī un martā (viengadīgajās izglītības programmās) un septembrī un janvārī (pusotrgadīgajās programmās). Vairāk par projektu var uzzināt "www.viaa.gov.lv".

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas