Aicina kardinālu uz baznīcas jubileju

Katra mēneša 19.datumā Gulbenes katoļu baznīcā ierodas viespriesteris, lai būtu kopā ar gulbeniešiem šā dievnama īpašajā gadā. Maijā minētajā datumā Gulbenē ciemojās kardināls Jānis Pujats.

Viņš gan uzrunāja draudzi, gan svētīja. Viņa teiktie vārdi bija vienkārši, visiem saprotami un saviļņojoši. Kardināls runāja par ticības spēku, ar piemēriem no dzīves un vēstures rādīja, kā turēšanās pie Dievmātes rokas stiprina dzimtas, kā paļāvība uz Jaunavu Mariju un Jēzu var cilvēku izvest no jebkuras bezizejas un visdziļākā grēku bezdibeņa. J.Pujats arī lika saprast, ka Dievs ir žēlīgs un nekļūst par soģi tiem, kuri izturas vieglprātīgi pret viņa dāvanām.

Priesteris Andžejs Stoklosa kopā ar draudzi sirsnīgi pateicās kardinālam par vizīti un aicināja viņu ciemos uz Gulbeni atbraukt arī 19.decembrī, kad notiks galvenās svinības par godu Gulbenes Vissvētākā Sakramenta Romas katoļu baznīcas 20 gadu jubilejai.

Draudzes locekļi uzsver, ka tieši J.Pujats iesvētīja uzcelto baznīcu. Paredzams, ka šajā jubilejas dievkalpojumā piedalīsies arī priesteris Vjačeslavs Bogdanovs, kurš tolaik kalpoja Gulbenē. Kardināls pauda, ka viņam ir 88 gadi un, ja veselība atļaus, iespējams, viņš atkal atbrauks ciemos.

Savukārt vēl līdz tam 1.jūnijā Gulbenes katoļu baznīca piedalīsies visā Latvijā paredzētajā “Baznīcu naktī 2018”, kad dievnams būs atvērts un gaidīs ikvienu no pulksten 18.00 līdz 24.00. Iedzīvotāji ir aicināti, gatavojoties šim notikumam, nest savas fotogrāfijas, kurās iemūžināta baznīca un tās draudzes dzīve aizvadīto 20 gadu laikā. No šiem materiāliem tiks veidota izstāde baznīcas pagrabstāvā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas