Aicina neatslēgt elektrību

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome ir saņēmusi informāciju, ka lauku saimniecībām, kas pēdējos mēnešus finanšu nepietiekamības dēļ nav samaksājušas par patērēto elektroenerģiju, tiek pārtraukta tās piegāde. Šāda rīcība būtiski ietekmē lauksaimnieku ražošanas procesu un nodara ievērojamus kaitējumus ražošanas iekārtām.

"Laikā, kad valsts vēl nav izmaksājusi atbalstu lauksaimniekiem par iepriekšējo gadu, nav pieņemami, ka akciju sabiedrība "Latvenergo" pārtrauc elektroenerģijas padevi. Šobrīd arī 2008.gadā pārmaksātais pievienotās vērtības nodoklis lauksaimniekiem vēl netiek atmaksāts, kas ir kaut neliels atbalsts," uzskata sadarbības padomes dalīborganizācijas pārstāvis Jānis Dzenis.

 

Brīdinājumi par parādu nomaksu parādniekiem tiekot sūtīti pa pastu neierakstītās vēstulēs, tāpēc tie ne vienmēr sasniedzot adresātu.

 

Sadarbības padomes lūdz atvieglot atmaksas sistēmu lauksaimniekiem, kā arī pagarināt parādu atmaksas termiņu un saistību nenokārtošanas gadījumā neatslēgt elektroenerģijas piegādi ziemas periodā.

 

"Latvenergo" izteikts aicinājums apsvērt kā iespējamo variantu vienošanās slēgšanu ar lauksaimniekiem par parādu apmaksu pēc 30.jūnija, kas ir galējais termiņš, kad lauksaimniekiem tiek izmaksāti atbalsta maksājumi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas