Aicina nevērt durvis nepazīstamajiem 13

Gulbenē šonedēļ, iespējams, bijis ne viens vien aizdomīgs dzīvokļa apciemojums, tāpēc iedzīvotāji tiek aicināti uzmanīties.

“Gribu pastāstīt par savu šīsnedēļas piedzīvojumu, lai brīdinātu citus. Trešdien, 9.novembrī, dienas vidū pie mana dzīvokļa durvīm Gulbenē, Skolas ielā, atskanēja zvans. Kad atvēru, ieraudzīju nepazīstamu, melnīgsnēju sievieti, iespējams, romu tautības pārstāvi. Viņa uzrunāja mani gan perfektā latviešu, gan krievu valodā. Piedāvāja kaut kādas dāvanas – apģērbu. Pēc tam lūdza naudu benzīnam un visu laiku ļoti cieši skatījās man acīs. Es pajokoju, ka kaut kur jau šāda veida scenāriju esmu dzirdējis. Teicu, ka man nav naudas. Sieviete neriskēja iespraukties manā dzīvoklī, jo aiz durvīm nikni rēja mans suns. Tā es no viņas tiku vaļā, bet gribu brīdināt citus iedzīvotājus, lai never vaļā durvis nepazīstamajiem un nekādā gadījumā nelaiž iekšā dzīvoklī, jo šādu apciemojumu patiesie nolūki nav zināmi,” “Dzirkstelei” saka seniors Jāzeps Odumiņš.

Gulbenes rajona prokuratūras prokurore Dzintra Bokta “Dzirkstelei” pauž, ka šāds apciemojums patiešām ir aizdomīgs un nav izslēgts, ka sieviete todien ir klauvējusi ne jau pie vienām durvīm vien. Latvijā un arī Gulbenes novadā ir bijis ne mazums līdzīgu gadījumu, kad šādi ciemiņi ar ļauniem nolūkiem bezkaunīgi izmanto pensionāru uzticēšanos, iekļūst mājokļos un apzog tos. Tāpēc arī D.Bokta aicina seniorus nevērt vaļā durvis svešiniekiem. Neesot izslēgts, ka šāda veida krāpnieki var pielietot hipnozi.

Šovasar par līdzīgiem krāpšanas gadījumiem, kas notikuši Gulbenes novadā pagājušā gada novembrī un decembrī, tika tiesāti trīs romu tautības pārstāvji no Lietuvas – vīrietis un divas sievietes. Pa vienam vai pārī viņi klauvēja pie pensionāru durvīm, uzdevās pār “Latvenergo” darbiniekiem, apvārdoja cilvēkus, tad lūdza sīkāk izmainīt lielāku naudas banknoti. Noskatījās, kur pensionārs glabā naudu. Tad palūdza, lai atnes padzerties ūdeni. Tikmēr no slēptuves mājā tika nozagta visa nauda. Tādā veidā šie krāpnieki pērn Vidzemes dažādos novados vecajiem cilvēkiem nozaguši 10 860 eiro. Vecākais no cietušajiem bija dzimis 1926.gadā, jaunākais - 1938.gadā. 

Gulbenes rajona krāpniekiem piesprieda reālu brīvības atņemšanu – vienam uz gadu un vienu mēnesi, pārējiem uz mazliet īsāku laiku par vienu gadu.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

kādi mēs politkorekti

Jezups teica ka čigāniete,bet meita raksta ka romiete.

pirms 4 gadiem, 2016.11.11 17:17

enoly

romu tautiba ir cigani...

pirms 4 gadiem, 2016.11.14 13:32

Vija

Pieteikumi bija arī Šķieneros. Paldies, ka bija cilvēki, kuri pabrīdināja par tādu ciemošanos.

pirms 4 gadiem, 2016.11.12 09:37

2104

Agrāk gar dzīvokļa durvīm dauzījās "Jaunā paaudze", kamēr vīrs neapsolīja nolaist pa kāpnēm,tagad radušies aizstājēji. Paldies par brīdinājumu,tikai vai paši neaizsargātākie to izlasīs?

pirms 4 gadiem, 2016.11.12 12:59

achtung

Nu tak paskaties pa durvju 'actiņu' kas tur zvanās.

pirms 4 gadiem, 2016.11.12 14:37

..

Un ja tādas nav? Būsi gana prātīgs, atvērsi, redzēsi kas stāv priekšā, nekavējoties aizvērsi, nav problēmu.

pirms 4 gadiem, 2016.11.13 10:06

trax

ta ja nak ciemos vnk jasagaida ar panuu pue durvim ja nak tad vnk ar pannu pa ķobi nwnaks vairs

pirms 4 gadiem, 2016.11.15 09:19

Sargi sevi

Nav actinjas durvīs, neskaties! Pietupušos arī caur actinju neieraudzīsi. Durvis nesteidz viesmīlīgi atvērt, bet pajautā, kas tur ir. Ka ar ais un prātu viss ok, sapratīsi, ko darīt tālāk. Mūsu laikos tikai naivie rauj durvis uzreiz vaļā.

pirms 4 gadiem, 2016.11.15 20:32

nepieklājīgais jezups

Jābaidās ir tikai bagātajiem. Es gan aicinātu iekšā, varbūt ejot prom tante kaut ko aizmirstu.

pirms 4 gadiem, 2016.11.15 22:41

Vietējās ziņas