Aicina nodarbināt jauniešus

Nodarbinātības valsts aģentūra darba devējus lūdz būt aktīvākiem un aicina dot iespēju strādāt arī jauniešiem.

Aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko informē, ka 9.maijā pulksten 10.00 Gulbenes novada domes telpās notiks seminārs darba devējiem par jauno pasākumu "Darba vieta jaunietim". Semināra prezentācijā piedalīsies pārstāvji no Rīgas.


Šajā pasākumā varēs piedalīties jaunieši bezdarbnieki vecumā no 18 līdz 24 gadiem, kuri atbilst kādam no šādiem kritērijiem: bezdarbnieka statuss ir vismaz sešus mēnešus, ir persona pēc bērna kopšanas atvaļinājuma vai ir persona ar invaliditāti.


Darba devēji, nodarbinot kādu jaunieti, saņems dotāciju jaunieša bezdarbnieka algai - 100 latus mēnesī (par jaunieti ar invaliditāti - 150 latus) pirmo sešu mēnešu laikā un 50 latu mēnesī (par jaunieti ar invaliditāti - 100 latus) pēdējo trīs mēnešu laikā. Lai darba samaksa būtu būtu vismaz valstī noteiktās minimālās algas apmērā, darba devējam jaunieša bezdarbnieka algai būs jānodrošina arī papildu finansējums.


Darba devējs varēs saņemt dotāciju 50 procentu apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas darba vadītāja atalgojumam, ja pie darba devēja būs nodarbināti pieci jaunieši. Attiecīgi par katra jaunieša darba vadīšanu darba vadītājs saņems vienu piekto daļu no minētās darba algas dotācijas apmēra. Pasākumā kopumā Latvijā tiek plānots nodarbināt 1050 jauniešus bezdarbniekus.

 

"Cik daudz jauniešu tiks nodarbināts pie mums, vēl pagaidām konkrēti nav zināms," norāda V.Lituņenko.


Aģentūras Gulbenes filiālē atbildīgā par šo pasākumu ir Iveta Bružāne, tālrunis 64471269.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas