Aicina nodot asinis 9

Valsts asinsdonoru centra Latgales filiāle 16.februārī no pulksten 09.00 līdz 12.00 rīko asins donoru dienu Gulbenes Sarkanā Krusta komitejā, Gulbenē, Dīķa ielā 1, informē centra Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Centrs cer uz iedzīvotāju atsaucību. Speciālisti atgādina, ka par donoru var kļūt vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Donora svars nedrīkst būt mazāks par 50 kilogramiem, un pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu un smēķēt. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments.

 

Pēc asins nodošanas donors saņem naudas kompensāciju 3 latus pusdienām, brīvdienu (saglabājot vidējo darba algu) asins došanas dienā un nākamajā dienā, iepriekš to saskaņojot ar darba devēju, un Lietuvā ražotā produkta "Hematogenas Vita +" tāfelīti asins līdzsvara atjaunošanai organismā.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Atbildot m

Esmu bijis tur jau divas reizes nodot un ne reizi neesmu sastapis nevienu bomzi. Un pat ja viņi butu nodevusi asinis, neviens tev nebazis to pašu adatu vēnā kuru bāza kādam citam. Pirms tu nodosi asinis tavu roku sterelizes ar spirtu...
Par arzemēm- tīraks muļķibas, tu vari cik reizes gribi būs arzemes. Tas nav svarigi, sodien pat pazina nodeva asinis, kaut pēdējos sešos menesos ārzemēs bija vai trīs reizes !
Un pat ja kads tas asibnis ir nodevis ar kaut kadu infek°ciju, viņās citam cilvekam nelies, jo šīs analīzes donoru centra labaratorija rūpīgi pārbauda....Un tev pildot donoru līguma noteikumus ir pēc 5darba dienām jazvana un jainteresējas par savam analīzēm, tatejādi spēsi uzzināt vai pasam kada zaraza nav saķerta.
Tapēc lūgums visiem nebaidīties un droši doties uz donoru dienu, nu jau nākamo...Nav ko jlausīties ko viena tante teica !

pirms 9 gadiem, 2011.02.16 19:13

specs to inga

vai tu arī dzīvo kartona kārbā,ja tik labi zini no kā bomži mirst un no kā nē? :):):)

pirms 9 gadiem, 2011.02.12 05:45

inga

Bomži ir arī uz ielas...un ja Jums blakus ir kāds sliktāk apģērbies un ar lauku māju atvainojiet ,,smārdu,,...atvainojiet,vienam otram kuram salieta pudele odeklona un tīrs ģīmis asins sastāvs ir pilns ar sazin ko,tas kam tās asinis tiek ielietas ,nu nemaz neintresē cik caurumu ir TAVĀS zeķēs,jo cik zinu asinis tiek speciāli izmeklētas un sagatavotas.
Un padomā kāpēc tā saucamie bomži nemirst no AIDs,tuberkulozes uc inbekcijām?Tāpēc,ka viņš pielāgojies apkārtējai videi-riskam un imūnsistēma izstrādājusi aizsardzību,bet cilvēks ,kas saņem šīs pārbaud'tās un testētās asinis tikai iegūst!

pirms 9 gadiem, 2011.02.11 16:47

M, es tur neeju bomžus nosodīt, ostīt vai kā citādi uz viņiem reaģēt. Lai gan reizēm parunājamies. Es vienkārši eju nodot asinis.

pirms 9 gadiem, 2011.02.11 14:57

M

nesaku,ka bomži nav cilvēki,bet ja tev blakus tāds netīrs un smirdīgs stāvēs rindā,nu nezinu vai gribēsies tās asinis nodot...

pirms 9 gadiem, 2011.02.11 14:51

Berta

Mūs aicina nodot asinis, taču rakstot kādas ir prasības donoram, nekad netiek norādīts, ka netiek pieņemti donori, kuri pēdējo 6 mēnešu laikā ir bijuši ārzemēs, kā arī cilvēki, kuriem veiktas operācijas arī šajos pašos 6 mēnešos. Dažādas aizķeršanās ir arī cilvēkiem, kuri lieto vai nesen ir lietojuši medikamentu, kā arī veikuši kādu vakcināciju. žēl, bet arī es 5 mēnešus pēc ārzemju brauciena devos nodot asinis un mani neņēma pretī. Redzot, ka es neapmierināta eju prom, kāda paziņa teica, ka uz anketas jautājumiem, kas jāaizpilda visiem donioriem pirms asins nodošanas esot jāatbild tā kā vajagot, nevis kā ir īstenībā.

pirms 9 gadiem, 2011.02.11 14:21

Maķēnīt zemisks komentārs. Bomži arī ir cilvēki. Nav nekādas atšķirības starp sterilo M un bomžiem. Mūsos visos tek asinis, vēl nevar zināt, kam ir tīrākas.

pirms 9 gadiem, 2011.02.11 10:09

M

labprāt aizietu ( man AB4 Rh- ),bet tie,kas ir bijuši stāsta ,ka ne visai higiēniski apstākļi + bomži u.t.t....
Gribētos zināt,kā tur patiesībā ir...

pirms 9 gadiem, 2011.02.10 21:08

Vietējās ziņas