Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina nodot sadzīves elektropreces 4

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA "AP Kaudzītes" un Gulbenes novada dome no 3. līdz 5.jūnijam visu pagastu pārvalžu teritorijās organizēs sadzīves elektropreču vākšanas akciju. Tās laikā ikviens iedzīvotājs uz savākšanas vietām varēs nogādāt nevajadzīgās sadzīves elektropreces.

Novada domes Tehniskajā nodaļā "Dzirkstele" noskaidroja, ka akcija tiek rīkota, lai iedzīvotājiem padarītu ērtāku elektropreču utilizāciju. Cilvēki palaikam sakot, ka viņiem ir vecas sadzīves elektropreces, bet neesot, kur tās likt. Ja pilsētā ir iespēja elektropreces nodot, laukos šādas iespējas nebija.  

Atsaucību grūti prognozēt

Pēc akcijas norises beigām, izvērtējot, kā ir veicies, vai ir bijusi atsaucība, vai cilvēkiem tas tiešām ir bijis vajadzīgs, tikšot lemts, vai šādu elektropreču savākšanas akciju pēc kāda laika rīkot atkal. Pagastu pārvaldēs atzīst, ka ideja par šādas akcijas rīkošanu ir ļoti laba, tiesa, par atsaucību akcijai, protams, pagaidām ir grūti spriest. Šāda akcija mūsu novadā tiek rīkota pirmo reizi, un rezultātus varēs redzēt tikai tad, kad tā būs notikusi, taču domājams, ka cilvēki, kam mājās ir kādas neizmantojamas, vecas elektropreces, tiešām vēlēsies no tām atbrīvoties.

 

Elektroprecēm jābūt neizjauktā veidā

Jāatceras gan, ka uz atkritumu šķirošanas laukumiem vedamajām elektroprecēm jābūt neizjauktām, piemēram, ledusskapim jābūt ar kompresoru, televizoram - ar kineskopu, datoram - ar mātes plati un tamlīdzīgi. Ja elektropreces būs izjauktas un visas otrreizējai pārstrādei derīgās sastāvdaļas izņemtas, atkritumu apsaimniekotājs par tās utilizāciju var pieprasīt samaksu kā par sadzīves atkritumiem. Parastās kvēlspuldzes un halogēnspuldzes tiek uzskatītas par videi relatīvi nekaitīgām, tāpēc tās drīkst izmest sadzīves atkritumos.

 

Beļavas pagastā elektropreces varēs nodot laukumā pie Beļavas katlumājas un Ozolkalna ciematā - laukumā pie kultūras un sporta centra "Zīļuks". Daukstu pagasta Staros nodošana notiks laukumā pie katlumājas, Krapā - laukumā pie „Ezīšu" mājas, Daukstēs - pie bibliotēkas. Druvienas pagastā vecās elektropreces pieņems laukumā pie pagasta katlumājas, Jaungulbenes pagastā - ēkā blakus pagasta pārvaldei, Galgauskas pagastā - pie pagasta pārvaldes ēkas un Rimstavās pie veikala, Lejasciema pagastā - pie pagasta katlumājas, Lizuma pagastā - pie pagasta garāžām, Litenes pagastā - pie Litenes pamatskolas katlumājas, Līgo pagastā - laukumā pie Līgo kultūras nama, Rankas pagastā - bijušajās saimniecības darbnīcās, Stāmerienas pagastā - bijušajās saimniecības darbnīcās Vecstāmerienā un Kalnienā pie šķiroto atkritumu konteineriem, Stradu pagastā - Stāķu attīrīšanas iekārtu teritorijā (iezīmētajā zonā), Tirzas pagastā - atkritumu konteineru laukumā, kas atrodas muižā, SIA "Kubuls" teritorijā.

 

Gulbenes pilsētas iedzīvotāji sadzīves elektropreces var nodot SIA "Alba" laukumā Blaumaņa ielā 56a darba laikā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Koļa

Paldies, pats māku izjaukt un nodot metāllūžņos!

pirms 7 gadiem, 2013.06.04 21:45

padla

Citēju:Novada domes Tehniskajā nodaļā "Dzirkstele" noskaidroja, ka akcija tiek rīkota, lai iedzīvotājiem padarītu ērtāku elektropreču utilizāciju.


Kā,kā to sauc,par utilizāciju?!Nē,to sauc par iedzīvošanos uz iedzīvotāju rēķina....Man jātērē sava degvielā savs dārgais laiks,lai kaut kādi tirliņi uz to nopelnītu.Brauciet paši pakaļ,tērējiet degvielu un par to saņemiet neizjauktā veidā elektropreces.

pirms 7 gadiem, 2013.06.04 20:47

- derīgās sastāvdaļas izņemtas, atkritumu apsaimniekotājs par tās utilizāciju var pieprasīt samaksu -
Tātad ja apsaimniekotājs nevares nopelnit uz iedzivotājiem nododot tad nokāsis uzreiz tapat!! labs bizness...

pirms 7 gadiem, 2013.06.04 18:16

Jā!

Gulbenes pilsētas iedzīvotāji sadzīves elektropreces var nodot SIA "Alba" laukumā Blaumaņa ielā 56a ................................... Un jēga par paldies nodot, ja uz Madonas krusta naudu samaksā. Vismaz degvielas tiesa sanāk...

pirms 7 gadiem, 2013.06.04 17:58

Vietējās ziņas