Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina palīdzēt pūcēm

Interesantā notikumā – pūcēm domātu būru izvietošanā – sestdien, 27.augustā, brīvprātīgos palīgā aicina Litenes dabas draugi. Interesentu pulcēšanās paredzēta pulksten 10.00 pie bijušās Litenes mežniecības.

“2011.gads ir izsludināts kā Starptautiskais brīvprātīgĀ darba gads. Arī dabas aizsardzībā ir iespējama brīvprātīgošana – īpaši, ja darbojas savas nodarbes entuziasti,” “Dzirkstelei” stāsta Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas vecākais valsts vides inspektors Andris Avotiņš.


Pūču būru izvietošana sestdien notiks Litenes apkārtnē - dabas liegumos „Sitas un Pededzes paliene”, „Mugurves pļavas”.
Būru izvietošanas devīze - „Meža pūcei mājas arī mežā”. Latvijas Ornitoloģijas biedrība par šāgada putnu izvēlējusies tieši meža pūci. Pretēji savam sugas nosaukumam šis putns vairāk sastopams apdzīvotās vietās un lauku ainavā, nevis mežaudzēs. Tas tādēļ, ka saimnieciski izmantotās mežaudzēs pietiekami veci koki ar dobumiem atrodami reti. “Situāciju varam labot, izvietojot mākslīgās ligzdvietas. Šādam darbam nepieciešamas daudzas darbarokas. Interesenti ar savu auto­transportu aicināti piedalīties,” skaidro A.Avotiņš.
Sīkākā informācija - 26264611 (Elvijs Kantāns) vai 25634024 (Andris Avotiņš).

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas