Aicina piedalīties Lauku dienā

SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Gulbenes nodaļa Valsts lauku tīkla pasākumā “Demonstrējumi saimniecībās. Lauku dienas” lauksaimniekus un citus interesentus aicina uz Lauku dienu.

Tā notiks 25.augustā pulksten 11.00 Gulbenes novada Litenes pagasta kooperatīvajā sabiedrībā “Klēts” pie “Klēts” kaltēm.
Gulbenes nodaļas vecākā augkopības speciāliste Ingrīda Šteinberga informē, ka Lauku diena būs veltīta tam, kā intensīvi ražojošā saimniecībā ieviest dažādus agrovides pasākumus un lauka malu apsaimniekošanas paņēmienus, kā ziemas periodā jājūtas rugāju laukam.
Lauku dienas dalībniekiem vispirms par kooperatīvās sabiedrības “Klēts” darbību pastāstīs tās vadītājs Aldis Dukurs. Savukārt
I.Šteinberga sniegs informāciju par demonstrējumu “Dažādu agrovides pasākumu, lauka malu apsaimniekošanas paņēmienu un rugāju lauka ziemas periodā ieviešana intensīvi ražojošā saimniecībā”.


Lauku dienā piedalīsies arī Valsts Priekuļu laukaugu selekcijas institūta agronomijas zinātņu doktore Līvija Zariņa, kura lauksaimniekiem skaidros intensīvās lauksaimniecības noslodzi uz vidi un tās samazināšanas iespējām.


Pēc teorētisko zināšanu apguves A.Dukurs izrādīs demonstrējumam paredzētos laukus, būs arī brauciens uz Pededzes pļavām, kur ir bioloģiski vērtīgs zālājs. Varēs aplūkot arī savvaļas zirgus. Pēc tam paredzētas diskusijas un savstarpēja pieredzes apmaiņa starp Lauku dienas apmeklētājiem.


Plašāku informāciju par Lauku dienu ir iespējams gūt, zvanot pa tālruņiem 22004724 vai 29337806 Ingrīdai Šteinbergai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas