Aicina pieteikt ģimenes

Gulbenes novadā viens no lielākajiem pasākumiem maijā būs Ģimenes svētki jeb Ģimenes nedēļa, kuri Gulbenes novadā notiks pirmo reizi. Par to informē novada vecākā konsultante kultūras darbā Edīte Siļķēna. Anketa šeit (izdrukā, aizpildi, aiznes vai aizsūti!)

E.Siļķēna norādīja, ka pašlaik darba grupa plāno pasākumus, kas notiks šajā nedēļā, no 13. līdz 20.maijam. Ir iecerēts, ka, piemēram, psihologi un psihoterapeiti dosies uz izglītības iestādēm, kuras ar jauniešiem runās par ģimeni un tās vērtību. Izglītības iestādes varēs iesaistīties izstādes "Mana ģimene" veidošanā. Savukārt nedēļas nogalē stadionā ir ieplānotas sportiskās aktivitātes, kurās varēs piedalīties ģimenes arī no pagastiem. Centrālajā skvērā būs skatuve, kur notiks uzstāšanās un dažādas atraktīvas radošās darbnīcas. Savukārt kultūras centrā notiks pāru godināšana, kuri kopā nodzīvojuši daudzus gadu desmitus. Sestdien, 19.maijā, vairākās nominācijās tiks godinātas novada ģimenes, tādēļ līdz 30.aprīlim biedrībai ,,Ecclesia" aicina pieteikt Gulbenes novada ģimenes un cienījamus cilvēkus sešās nominācijās.


Šīs nominācijas ir: lielā ģimene ar laulībā dzimušiem pašu bērniem; nesavtīgā ģimene, kurā līdzās saviem bērniem aug arī audžubērni; strādīgā ģimene, kurā augstā vērtē ir darba tikums un sadzīves kultūra; talantīgā ģimene, kurā lielu vērtību velta bērnu talantu izkopšanai; cilvēks ģimenei un sabiedrībai - persona, kura līdztekus rūpēm par savu ģimeni veicinājusi ģimenes vērtību popularizēšanu; ģimene, kura integrējusies latviskā vidē, kurā abi vecāki vai viens no vecākiem nav latviešu tautības, ar izteikti lojālu attieksmi pret Latvijas kultūru un vēsturi.

 

Ģimenes vai personas attiecīgai nominācijai var pieteikties pašas, tās var pieteikt cilvēki, kuri pazīst attiecīgo ģimeni vai personu, valsts un nevalstiskās organizācijas, vai arī tās var pieteikt akcijas rīkotāji. Savus priekšlikumus un jautājumus var nosūtīt elektroniski uz adresi aivarsosis@inbox.lv.

 

Ģimeņu godināšana noslēgsies ar lielo ģimeņu balli. Ģimeņu nedēļa noslēgsies ar visu konfesiju mācītāju lūgšanām par ģimeni.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas