Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina pieteikties administratīvā aresta izciešanai 6

Personas, kurām ar tiesas lēmumu ir piespriests administratīvais arests, ir aicinātas soda izciešanai labprātīgi pieteikties Valsts policijas Gulbenes iecirknī, “Dzirksteli” par to informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā inspektore Sintija Virse.

Kamēr īslaicīgās aizturēšanas telpas Gulbenē gadu bija remontā, novada iedzīvotājiem bija iespēja administratīvo arestu izciest kaimiņu novados, piemēram, Madonā vai Alūksnē, taču prakse liecinot, ka labprātīgi šādu iespēju ir izmantojuši tikai daži, saka Kārtības policijas nodaļas priekšniece Arta Kraukle. Ar nezināšanu aizbildināties neviens nevarot, jo administratīvi sodītajiem bijuši izsūtīti paziņojumi. Arī tagad vēl tiek piedāvāta iespēja labprātīgi pieteikties Gulbenes iecirknī administratīvā aresta izciešanai sev vēlamajā laikā, jo pretējā gadījumā var izrādīties, ka īslaicīgās aizturēšanas vietā būs jāpavada arī Jāņi.

Administratīvā aresta izcietējiem ir jārēķinās ar to, ka sods būs jāizcieš no sākuma līdz galam. Pa daļām to izciest var tikai tad, ja tas ir norādīts ar tiesas lēmumu. Taču šādi izņēmuma gadījumi ir ļoti reti. Būtisks jaunums ir arī tas, ka īslaicīgās aizturēšanas vietās vairs smēķēt nedrīkst, nedrīkst arī glabāt pie sevis tabaku vai tās izstrādājumus, šķiltavas vai sērkociņus. Smēķēt nav atļauts pat āra pastaigas vietā. Arī nekāda cita atsevišķa vieta smēķēšanai nav paredzēts.

Administratīvā aresta izciešanas laikā ir atļautas tikšanās ar tuviniekiem. Uz administratīvā aresta izciešanas vietu līdzi var ņemt literatūru lasīšanai, higiēnas piederumus, taču ēdienu – nedrīkst. Ēdināšana tiek nodrošināta uz vietas. Saskaņā ar Iepirkumu uzraudzības biroja publiskoto informāciju šā gada sākumā ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai Valsts policijas Gulbenes iecirknī uz diviem gadiem ir izraudzīts SIA "Hanīvija" piedāvājums par 32 702,51 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. “Cilvēki ir apmierināti ar ēdināšanas pakalpojumiem īslaicīgās aizturēšanas vietā. Tās personas, kuru augums pārsniedz 1,90 metrus, saņem ēdiena dubultporcijas. Ēdiens tiek piegādāts vienreizlietojamajos traukos,” “Dzirkstelei” stāsta Valsts policijas Gulbenes iecirkņa priekšnieks Ilmārs Ginevičs.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

balvenietim

Vai bikses policija arī mazgā, tās tomēr smērējās katru dienu.

Administratīvā aresta izciešanas laikā ir atļautas tikšanās ar tuviniekiem. Uz administratīvā aresta izciešanas vietu līdzi var ņemt literatūru lasīšanai, higiēnas piederumus, taču ēdienu – nedrīkst.

pirms 4 gadiem, 2016.06.17 12:58

murgs

Kā var aizlegt cilvēkiem smēķēt, arests jau tā ir stress priekš psihes un organisma. un vēl taisās mocīt neļaujot smēķet!

pirms 4 gadiem, 2016.06.17 13:37

murgam

Varbūt vajag pacensties dzīvot normāli, lai nav jātiek šajās jaunajās izremontētajās telpās!!! tad jau var pīpot tik, cik paša plaušas tur! Aritmētika vienkārša! :D

pirms 4 gadiem, 2016.06.17 13:54

Labais-murgam

Padomā par ieguvumiem...... Ap 42 eiro ekonomija 15 diennaktīs, veselība uzlabota, naudiņa sodam iekrāta un varbūt atmetīsi vispār......Secinājums: pirms izdari pārkāpumu, rēķinies arī ar veselīgu dzīvesveidu :)

pirms 4 gadiem, 2016.06.17 15:17

Labais

"Pa daļām to izciest var tikai tad, ja tas ir norādīts ar tiesas lēmumu". Šis nu gan rakstā ir samelots......... LAPK neviena norma neparedz aresta sadali, tiesai nav tiesību to darīt. Un tas ir loģiski, jo administratīvo arestu piemēro uz laiku no vienas līdz piecpadsmit diennaktīm. Sadalot, piemēram, 7+8, zustu soda mērķis, kāpēc tika piemērots maksimālais aresta laiks. Nezināšana nav kauns, bet ar to nav jāmaldina sabiedrība :D

pirms 4 gadiem, 2016.06.17 13:38

sdfg

ka neesu gaajis,taa ar turpmaak neiesu,iepuusat manaa stabuliitee.

pirms 4 gadiem, 2016.06.17 15:29

Vietējās ziņas