Aicina pieteikties ikgadējām ERGO studiju stipendijām

Līdz 1. martam var iesniegt pieteikumus studiju stipendijām, ko apdrošināšanas sabiedrība ERGO ik gadu piešķir vairākiem bez vecāku gādības palikušiem jauniešiem, kuri vēlas studēt, bet kuriem ģimenes apstākļu dēļ ir ierobežotas finanšu iespējas, lai īstenotu savas studiju ieceres. Par to informē ERGO komunikācijas vadītāja Inese Kronberga.

Vadītāja skaidro, ka ERGO stipendijas piešķir sadarbībā ar nodibinājumu „Vītolu fonds” labdarības projekta ietvaros, kura mērķis ir atbalstīt bāreņus, kas uzauguši bez kāda no vecākiem un kuriem atbalsts ir nepieciešams visvairāk.

"Galvenie kritēriji stipendijas piešķiršanai ir labas sekmes vidusskolā un augstskolu iestājeksāmenos, aktīva sabiedriskā darbība un patiesa vēlme studēt. Liela nozīme vērtēšanas procesā ir jauniešu rakstītajai motivācijas vēstulei, pēc kuras iespējams vērtēt viņu dzīves redzējumu, attieksmi par saviem dzīves apstākļiem un pamatojumu atbalsta nepieciešamībai. ERGO stipendijai katru gadu var pieteikties valsts apgādībā esoši bāreņi, kuri uzņemti kādā no Latvijas augstskolām pilna laika studiju programmā. Uz atbalstu var pretendēt ne vien pirmo, bet arī vecāku kursu studenti, kā arī topošie maģistranti jebkurā studiju programmā. Vairāk informācijas: www.vitolufonds.lv," stāsta I.Kronberga.

ERGO piešķir stipendijas jau trīspadsmito gadu un šajā laikā atbalstījusi jau 51 jaunieti, kas studējuši gan bakalaura, gan maģistra programmās. ERGO līdz šim stipendijām ziedojis vairāk nekā 200 000 eiro, nodrošinot, ka stipendiāti visu studiju laiku ik mēnesi saņem 142  eiro augstākās izglītības iegūšanai.

"Šobrīd ERGO stipendiju saņem 17 jaunieši, kuri studē dažādās Latvijas augstskolās, tostarp Latvijas Universitātē, Vidzemes augstskolā, Rīgas Stradiņa universitātē, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, Rīgas Tehniskajā universitātē, Rēzeknes augstskolā, dažādās jomās, apgūstot sociālās zinātnes, biznesa vadību, humanitārās zinātnes, datorzinātnes, medicīnu un citas prasmes," norāda I.Kronberga.

2013. gadā ERGO stipendija tika piešķirta sešiem jauniešiem, kuri nākuši no dažādām Latvijas vietām – Gulbenes novada, Jelgavas, Talsu novada, Cēsu novada, Rēzeknes un Kārsavas novada.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas