Aicina pieteikties konkursam „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā”

Pasaules Dabas Fonda un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs aicina lauksaimniekus līdz  30. aprīlim aizpildīt vienkāršu pieteikuma anketu un piedalīties konkursā „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2014”.  Par to informē Pasaules Dabas Fonda Komunikācijas vadītāja Dārta Treija.

Viņa norāda, ka konkursa pieteikuma veidlapu tiek aicinātas aizpildīt saimniecības, apvienības, organizācijas, kooperatīvi, kuri saimnieko Baltijas jūras sateces baseinā (visa Latvijas teritorija) un gūst vismaz 70% ienākumus no lauksaimniecības produkcijas ražošanas un realizācijas. Konkursā aicinātas piedalīties gan konvencionālās, gan bioloģiskās, biodinamiskās, gan arī cita veida saimniecības.

„Konkursā tiek aicinātas piedalīties saimniecības, kurās tiek apzināti realizēta kāda augu barības vielu noplūdes samazināšanas metode. Par augu barības vielu noplūdi tiek uzskatīta gan barības vielu nonākšana ūdenstecēs un ūdenstilpnēs, gan arī gāzveida (amonjaka) izgarošana no kūtsmēsliem,” norāda Ingus Purgalis, Pasaules Dabas Fonda Baltijas jūras programmas vadītājs.

Konkursa mērķis ir izcelt labas un Baltijas jūrai draudzīgas lauksaimniecības prakses piemērus un veicināt zināšanu un informācijas apriti starp Baltijas jūras reģiona valstīm.

Konkurss ir starptautisks un jau piekto gadu tiek rīkots visās Baltijas jūras piekrastes valstīs. Konkursa gaitā katrā no deviņām valstīm tiek izvirzīts finālists, kurš saņem titulu un naudas balvu 1000 eiro apmērā. Katras valsts uzvarētājs pārstāv valsti reģionālā līmenī un pretendē uz naudas balvu 10 000 eiro apmērā un titulu „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā”.

Lai piedalītos konkursā, pretendentiem ir jāaizpilda pieteikuma anketa un jāatsūta tā Pasaules Dabas Fondam elektroniski uz e-pastu info@pdf.lv vai pa pastu līdz 30. aprīlim. Konkursa nolikumu un pieteikuma anketu iespējams lejupielādēt Pasaules Dabas Fonda mājas lapā: www.pdf.lv.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas