Aicina pieteikties semināram par darba vides risku novērtēšanu

Darba vides riska novērtēšana katram darba devējam ir jāveic ne retāk kā reizi gadā. Lai darba devēji vieglāk varētu izpildīt normatīvo aktu prasības, Valsts darba inspekcija sadarbībā ar Eiropas darba drošības un veselības aizsardzības aģentūru izstrādājusi interneta vietnē bāzētu interaktīvu rīku OiRA (Online Interactive Risk Assessment), kas ir īpaši piemērots mazajiem uzņēmumiem, kuros strādā līdz 20 darbiniekiem. Šobrīd ir izstrādāti divi rīki – darbam birojā un izglītības iestādēm.

Šis rīks ir paredzēts, lai darba devējs bez īpašām priekšzināšanām darba aizsardzībā varētu atpazīt savā birojā esošos darba vides faktorus, un novērtēt, cik liels ir risks, ka nodarbinātie cietīs vai saslims darba vietā. Ar rīka palīdzību iespējams noteikt veicamos darba aizsardzības pasākumus, kā arī sagatavot nepieciešamo dokumentāciju.

Gulbenes novada bibliotēkas Reģionālā mācību centra pasniedzēja Ieva Kalniņa informē, ka 24.martā no pulksten 14:00 līdz 16.00 Gulbenes novada bibliotēkas konferenču zālē (O.Kalpaka ielā 60A, Gulbenē) notiks praktiska prezentācija par interaktīvā rīka lietošanu. Mērķauditorija – mazo un mikro uzņēmumu pārstāvji, izglītības iestāžu pārstāvji, darba aizsardzības speciālisti. Semināru vadīs Valsts darba inspekcijas Sadarbības un attīstības nodaļas vadītāja Linda Matisāne un darba aizsardzības eksperte Dace Jakimova. Nepieciešamās priekšzināšanas un prasmes – pamatlīmeņa prasmes (ja protat lietot sociālos tīklus, piemēram, draugiem.lv, tad problēmu nebūs!).

Jāpiesakās Gulbenes novada bibliotēkā vai rakstot e-pastu ieva.kalnina@gulbenesbiblioteka.lv . Visi, kas pieteiksies līdz 21.marta pulksten 15.00, saņems izdales materiālus un sertifikātu par dalību seminārā. Seminārā vietu skaits ierobežots.

Rīks ir pieejams interneta vietnē http://client.oiraproject.eu/ 
Praktiska prezentācija par rīka lietošanu:
http://www.slideshare.net/Valsts_darba_inspekcija/oira-interaktivs-rks-darba-vides-riska-novrtanai

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas