Aicina uz baroka mūzikas koncertu

Ikviens gulbenietis ir aicināts baudīt baroka mūziku koncertā, kas notiks Vecgulbenes muižā 29.jūlijā pulksten 18.00. Koncertu sniegs radošā apvienība "Taureņi debesīm".

"Taureņi debesīm" ir triju senās mūzikas atskaņošanā rūdītu mūziķu - Alises Juškas, Aināra Paukšēna un Jāņa Pelšes - apvienība, kas muzicē jau kopš 2006.gada un ap sevi pulcē domubiedrus no dažādām pasaules malām un mākslas veidiem.


 

Alise Juška pēc modernās vijoles bakalaura studiju beigšanas 2002.gadā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un reliģiju zinātnes un teoloģijas bakalaura iegūšanas Latvijas Universitātē baroka vijoles spēli studēja pie Lusijas van Deilas Amsterdamas konservatorijā un Kjāras Bankīni Bāzeles "Schola cantorum".

 

Alise uzstājas arī kā soliste ar Baltijas baroka ansambli un Tallinas baroka orķestri. Ainārs Paukšēns ieguvis bakalaura grādu čella spēlē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā profesora Māra Villeruša klasē. Viņš ir spēlējis Latvijas Nacionālās operas orķestrī, bet kopš 2007.gada ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis.

 

"Continuo" grupas sastāvā A.Paukšēns regulāri piedalās teju visos svarīgākajos baroka skaņdarbu iestudējumos Latvijā, bieži spēlē Krievijā, Baltijā un Skandināvijā. Jānis Pelše mācījies kordiriģēšanu Rīgas Doma kora skolā un ērģeļspēli Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā Vitas Kalnciemas klasē.

 

2005.gadā viņš ir ieguvis maģistra grādu. Mākslinieks ir papildinājis zināšanas arī Hamburgas Mūzikas un teātra augstskolā, vairākkārt viesojies Lēfstabrukas ērģeļu akadēmijā Zviedrijā. J.Pelše koncertē nozīmīgākajās Rīgas baznīcās kā solists un dažādu ansambļu sastāvā. Kopš studiju gadiem viņš nodarbojas ar ērģeļu apkopi, uzturēšanu un remontēšanu.

Radošā apvienība "Taureņi debesīm" labprāt sadarbojas ar spēcīgiem amata brāļiem un māsām, veidojot konceptuāli izsvērtas programmas. Šoreiz koncertā viņiem pievienosies igauņu vokālists Uku Jollers.

Ieejas maksa - 2 lati, pensionāriem un skolēniem - 1 lats.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas