Aicina uzmanīties no krāpniekiem 3

Pārtikas un veterinārā dienesta speciālisti aicina uzmanīties no krāpniekiem, kas mēģina īstenot prettiesiskas darbības.

Pārtikas un veterinārā dienesta Austrumvidzemes pārvaldes vadītāja Indra Tomiņa stāsta, ka viņai nupat ir nācies saskarties ar kādu gadījumu, kas liecina, ka arī mūsu novadā savas darbības cenšas īstenot krāpnieki.


“Pie mums vērsās sieviete, kurai ir zvanījis kāds vīrietis un stādījies priekšā kā Pārtikas un veterinārā dienesta galvenais veterinārārsts. Viņš vaicājis, kāpēc saimniecībā vēl nav izpildītas biodrošības prasības, un stingri noteicis, ka cūkas ir nekavējoties jānokauj. Par laimi, sieviete piezvanīja uz dienestu, lai lūgtu piešķirt viņai pagarinājumu, un no mums viņa uzzināja, ka tiek maldināta,” stāsta I.Tomiņa.


“Jā, mūsu inspektori var zvanīt saimniekiem, taču viņi noteikti stādās priekšā un nevienam nedraud, bet zvana tāpēc, lai saskaņotu saimniecības apmeklējuma laiku un nebūtu veltīgi jābrauc uz biodrošības pārbaudēm. Vēlos arī atgādināt, ka saskaņā ar Ministru kabineta grozījumiem noteikumos par biodrošības pasākumu kopumu dzīvnieku turēšanas vietām, ja cilvēks nevar vai negrib ieviest biodrošības pasākumus, galējais termiņš, kad cūkas ir jānokauj, ir 28.novembris. Tiem, kas cūkas ir nolēmuši turēt, biodrošības pasākumi ir jāievieš. Šie pasākumi nav nemaz tik briesmīg,i un tos ir iespējams ieviest, saimniekiem vienkārši vajadzētu pacensties to izdarīt.”


Aicinot vēlreiz būt piesardzīgiem un neuzķerties uz krāpniekiem, I.Tomiņa piebilst, ka Pārtikas un veterinārā dienesta inspektori, ierodoties novietnē, noteikti arī uzrādīs apliecību un cilvēkam būs viegli atpazīt, vai tas tiešām ir dienesta inspektors. Pārtikas un veterinārā dienesta inspektora apliecība ir viegli atpazīstama. Tas ir trīsdaļīgs tumši zils ādas maks ar maka virspusē iegravētu Pārtikas un veterinārā dienesta logo. Atverot maku, kreisajā nodalījumā redzama dienesta apliecība ar darbinieka vārdu, uzvārdu, amatu un fotogrāfiju, labajā pusē - inspektora pilnvarojuma apliecība, kurā norādīta uzraudzības joma un administratīvā teritorija, kurā inspektors pilnvarots veikt uzraudzību un kontroli, kā arī pilnvarojuma numurs, bet maka vidū atrodas metāla žetons ar dienesta logo un iegravētu inspektora pilnvarojuma identifikācijas numuru.


“Man pat ir grūti pateikt, ar kādu domu šie krāpnieki darbojas. Varbūt tas tiek darīts tāpēc, lai dienestam radītu sliktu slavu un naidīgi noskaņotu pret mums cilvēkus, lai viņus uzkūdītu un satracinātu. Šobrīd gan man ir informācija par vienu šādu gadījumu, taču sieviete, kas ziņoja par šo gadījumu, stāstīja, ka ir dzirdēti arī vēl citi līdzīgi gadījumi. Katrā ziņā varu teikt, ka šī sieviete, piezvanot mums, darīja ļoti pareizi – paldies viņai par informāciju! Ja arī kādam citam ir bijuši līdzīgi gadījumi un ir kaut mazākās šaubas, noteikti ir jāzvana uz oficiālajiem dienesta tālruņiem, kur speciālisti izstāstīs, kāda ir patiesā situācija,” uzsver I.Tomiņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Valdis

No savas pieredzes varu pateikt,ka PVD inspektori nebrīdina par ierašanos,apliecības neuzrāda,priekšā nestādās.

pirms 6 gadiem, 2014.11.10 13:00

ruksis

“Man pat ir grūti pateikt, ar kādu domu šie krāpnieki darbojas. Varbūt tas tiek darīts tāpēc, lai dienestam radītu sliktu slavu un naidīgi noskaņotu pret mums cilvēkus, lai viņus uzkūdītu un satracinātu"
Ļoti aprobežoti teikts :D Doma ir skaidra un viena - savākt nokautos rukšus no atrastām aitām, t.i. izkrāpt, uzdodoties par pvd darbinieku. Vai vnk vēlas ar stulbu joku ieriebt kādam.

pirms 6 gadiem, 2014.11.10 15:07

kā > BIG-BANK !!!

Jāuzmanās no tādiem kā > BIG-BANK !!!

pirms 6 gadiem, 2014.11.11 10:43

Vietējās ziņas