Aicina ziņot par pārkāpumiem 1

Latvijas Biškopības biedrība aicina sabiedrību būt aktīviem un ziņot par nelikumīgiem lauku miglošanas gadījumiem dienas laikā. Šīs vasaras sākumā, beidzot ziedēt ziemas rapsim, vairākās Latvijas vietās pazuda ievērojama daļa bišu. Tās izlidoja pēc nektāra un stropos vairs neatgriezās.

Biškopji uzskata, ka to varētu uzskatīt par mistisku bišu pazušanu, ja dravu tuvumā nebūtu rapšu lauku, kur iespējams miglošanai ir izmantoti insekticīdi, kurus atļauts lietot tikai naktīs, kad ziedi ir aizvērušies un tos neapmeklē bites.

 

Valsts augu aizsardzības dienesta vecākais inspektors Vladimirs Bleidelis stāsta, ka lauksaimnieki kļuvuši apdomīgāki. Ja tiekot migloti lauki ar ķimikālijām, tad cenšoties ievērot visus normatīvu, un prasības. Valsts šogad ir piešķīrusi papildu līdzekļus analīžu veikšanai, lai noteiktu bišu bojāeju insekticīdu nepareizas lietošanas dēļ.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

vietējais

Bleidels lai paceļ pats savu tuklo pakaļu no mīkstā beņķa un izbrauc dabā pakontrolēt.Savairojies tas ofisu planktons un tik laiž klusos pa saviem kabinetiem.

pirms 8 gadiem, 2012.07.03 10:47

Vietējās ziņas