Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina ziņot par sikspārņiem 9

Ziemojošo ūdensputnu uzskaite novadā notiek jau vairākus gadus.

“Šogad bija plānots skaitīt ūdensputnus Melnupē un Pogupē. Vakar, braucot gar Pogupi, redzēju tikai trīs meža pīles. Domāju, ka putnus ieraudzīt neizdevās tāpēc, ka lielākā daļa ūdenskrātuvju ir aizsalušas. Ja viss aizsalst, tad ūdensputni lido tur, kur ūdens vēl ir vaļā,“ stāsta ornitologs Elvijs Kantāns.

Viņš piebilst, ka aukstā laika dēļ nepieteicies arī neviens interesents. Neesot saņemts arī neviens ziņojums par novērotajiem ūdensputniem.

“Tagad cilvēki var ziņot man, ja pagrabos ir ieraudzījuši sikspārņus. Protams, vislabāk, ja sikspārņus apskata arī to pazinējs, jo sikspārņi mēdz ielīst dažādās  pagraba sienu spraugās. Esmu gatavs savu iespēju robežās aizbraukt un apskatīt pagrabos ieraudzītos sikspārņus,” saka E.Kantāns.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

ussr

viņi ir paģībuši,guļ ar galvām uz leju.. :)

pirms 4 gadiem, 2016.01.19 17:41

T

Vasarā daudz sikspārņu ir pie daudzstāvu mājām starp Bišu un pamatu ielu. Vakaros lidinās.

pirms 4 gadiem, 2016.01.19 17:46

Kāds sakars

Ornitoloģija no sikspārņiem tikpat tālu cik sivēni no aviācijas.

pirms 4 gadiem, 2016.01.19 18:56

abs

Cik grādu aukstumu var paciest sikspārņi. Iemitinājušies mana pagraba ieejas kāpnēs, kur gandrīz tikpat auksts kā ārā. Varbūt pārnest uz siltāko pagraba telpu, kur ap 0- + 3 grādi, vai labāk netraucēt?

pirms 4 gadiem, 2016.01.20 09:56

Elvijs

Sveiki abs !

Sikspārņi parasi apsalst pie -1 grāda bet paliek karāties, ja jums ir iespēja viņus nokabināt, tad lūdzu ienesiet viņus pie sevis dzīvoklī lai atdzīvojās un izsauciet mani- ornitalogu Elviju.

pirms 4 gadiem, 2016.01.20 10:58

Elvijs Kantāns

Paldies par interesi. Vispirms gribu pateikt ka tas komentārs ko raksta "Elvijs 2016.01.20 10:58 nav mans rakstītais.
Sikspārnis var mierīgi paciest arī lielus mīnusus, viņam neskādē ja ir apmeties pagraba priekštelpā. Ja Jums viņš tur netraucē, tad atstājiet viņu kur ir. Nekādā gadījumā sikspārni nenesiet istabā kur ir ļoti silts, jo tad sikspārnim strauji sanāks pamosties no ziemas miega, un viņš iespējams ka aizies bojā.
Ja ir jautājumi lūdzu rakstiet uz litenesputni@inbox.lv

Atbilde "Kāds sakars" Es nodarbojos ne tikai ar putnu pētniecību, bet arī ar dzīvnieku un augu pētniecību.
Ar cieņu,
Elvijs Kantāns

pirms 4 gadiem, 2016.01.20 12:10

Elvis

un šo komentāru arī nerakstīju es- ornitalogs, ja jums ir vēl vairāk jautājumi tad rakstiet uz sitaspūcītes@gmail.com

pirms 4 gadiem, 2016.01.20 12:35

Aivars

Arī manā pagrabā sikspārņi ir patstāvīgie ziemas īrnieki, bet nu nav tā ka viņi tikai guļ, jo tad viņš ir tur tad citur, nezinu vai tas lido vai rāpo pa griestiem un mūra spraugām bet kk. šie pārvietojas.

pirms 4 gadiem, 2016.01.26 20:39

Vietējās ziņas