Aicina ziņot par slideniem ceļiem un ielām 9

Decembrī novadā finanses pašvaldības ceļu uzturēšanā pārtērētas 2,3 reizes
Gulbenes novadā decembrī pašvaldības ceļu uzturēšanā finanses ir pārtērētas 2,3 reizes, valsts ceļu uzturēšanā - 2 reizes. Gan Gulbenes novada dome, gan akciju sabiedrības "Latvijas autoceļu uzturētājs" Gulbenes ceļu rajons cer un papildu finanšu piešķiršanu no valsts sakarā ar lielo sniega daudzumu, kas uzskatāms par dabas stihiju.

Gulbenes novada domes Tehniskās nodaļas vadītājs Alvils Pētersons "Dzirkstelei" stāsta, ka decembrī pavisam iztērēti 42 360 lati, no sniega tīrot pašvaldības ielas un ceļus. Taču mēnesim piešķirtā valsts dotācija šo darbu veikšanai bija tikai 13 385 lati. A.Pētersons saka, ka līdzīgi veidojas situācija janvārī, jo sniega daudzums nav kļuvis mazāks.

 

"Pašvaldība nedrīkst izmantot savus līdzekļus valsts ceļu uzturēšanai, bet bieži ir tā, ka izmantojam gan, ja redzam, ka pa to ceļu nevar izbraukt, piemēram, skolēnu autobuss."

 

A.Pētersons pieļauj, ka, pārtērējot līdzekļus ziemā, pašvaldībai nekas cits neatliks, kā mazāk naudas atvēlēt pašvaldības ceļu uzturēšanai vasarā. Tāpat var notikt ar valsts ceļiem. Akciju sabiedrības "Latvijas autoceļu uzturētājs" Gulbenes ceļu rajona direktors Kārlis Cunskis "Dzirkstelei" saka, ka nav izslēgts - uzņēmuma darbiniekiem vasarā nebūs darba, jo nebūs arī naudas, tāpēc nāksies doties piespiedu jeb bezalgas atvaļinājumā.

 

Problēmas rada slideni ceļi

"Dzirkstele" novērojusi, ka brīžiem novadā ir slidenas brauktuves uz ceļiem un ielām. K.Cunskis bilst, ka tāda situācija palaikam ir iespējama. Par to jāziņo, zvanot uz viņa vadīto iestādi pa tālruni 64473351. "Ceļus kopjam, ievērojot noteiktu darbu ciklu. Taču jāņem vērā arī tas, ka laika apstākļi strauji mainās," skaidro viņš. Brauktuvju slīdamību uz šosejām mazina, kaisot ar tehnisko sāli, kuru saņemam no Baltkrievijas. Zemes ceļus ar greideru rievojam.

 

Gulbenes pilsētas pārvaldes speciālists saimnieciskajos jautājumos Juris Aleksāns "Dzirkstelei" saka, ka par slidenām Gulbenes ielām ir konkrēti jāziņo pilsētas pārvaldei, zvanot pa tālruni 64473574. Īpaša uzmanība tiekot pievērsta ielu krustojumu kaisīšanai ar tehnisko sāli. Tomēr lielā salā sāls iedarbība zūd, kad gaisa temperatūra kļūst zemāka par - 4 grādiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

cita braucēja....

tu neesi nekāda braucēja - un Madonā neesi bijusi šoziem....
...mūsu pilsēta šogad ir viena no labāk sakoptajām - un Madonu vispār nepieminiet... Krustojumos kupenas tādas, ka neiebraucot vispār neko neredzēsi - zīlē - trāpīsi virsū kādam vai nē! Balvos pašā centrā tādas rises sniegā iebrauktas, ka auto slīd uz vēdera - klausies tikai vai kas nenotrūks....

pirms 9 gadiem, 2011.01.30 16:17

Stulbie debilie Gulbenieši ĀRĀ IR ZIEMA vai vēl nepamanijāt, un nevajag pļūtīt par blakus rajoniem arī Braucēja ir tikai ar muti braucēja kura Madonā vispār nav bijusi

pirms 9 gadiem, 2011.01.29 17:04

Ziņoju!Gandrīz visas ielas ir slidenas.Nu un tālāk kas notiks?Visi tā i skries tīrīt?

pirms 9 gadiem, 2011.01.28 16:37

Kura iela tad nav slidena?
Domā, ko runā. Aplamības, priekš kam jāziņo par to, kas valda visapkārt.?

pirms 9 gadiem, 2011.01.28 14:09

a man patīk slidināties, lai tikai pretī neviens nebrauc tai mirklī

pirms 9 gadiem, 2011.01.28 13:43

braucēja

nu es arī pirmdien pārliecinājos par gulbenes pilsētas ceļu slīdamību, no rīta biju madonā, tur nevienā krustojumā nebija jāslidinās, bet atb rauct uz gulbeni, bija stipri jāuzmanās krustojumos, jo visur bija stipri slidens

pirms 9 gadiem, 2011.01.28 12:37

!

Vieglāk ziņot kuras ielas nav slidenas (tādu nav) :))

pirms 9 gadiem, 2011.01.28 12:05

Fans

Vieglāk būtu ziņot par nokaisītām ielā un ceļiem!

pirms 9 gadiem, 2011.01.28 11:31

karlis

gulbene netira celus un celi loti slideni ,,.

pirms 9 gadiem, 2011.01.28 11:06

Vietējās ziņas