"Aikāgaršo" pavārgrāmatā būs arī Tirzas pamatskolas bērnu gatavoto ēdienu receptes

Pērn viesojoties ar pavārskolas nodarbībām vairāk nekā 40 skolās visā Latvijā un ēst gatavošanā apmācot teju 800 skolēnus, Rimi veselīgas ēšanas kustības Aikāgaršo šefpavārs Normunds Baranovskis kopā ar skolēniem izveidojis īpašu pavārgrāmatu. Tajā apkopotas 50 pavisam vienkāršas un gardas brokastu, pusdienu, kā arī vakariņu receptes, kuru pagatavošana būs pa spēkam ikvienam skolēnam. Par to informē Rimi veselīgas ēšanas kustības Aikāgaršo koordinatore Kristiāna Tumena.


Viņsa stāsta, ka līdz ar gardām receptēm Aikāgaršo pavārgrāmata piedāvā iespēju sekot līdzi nelielām fotoreportāžām, kurās atspoguļots ēst gatavošanas process kopā ar Latvijas skolēniem, tādējādi sniedzot vērtīgu atbalstu tiem, kuri pie maltītes gatavošanas varbūt ķeras pirmo reizi.


"Tāpat pavārgrāmatā apkopoti padomi sabalansētam uzturam, kā arī Latvijas skolēnu atsauksmes par kopīgām ēst gatavošanas nodarbībām Rimi šefpavāra vadībā. Aikāgaršo pavārgrāmata ikvienam pieejama Rimi mājaslapā www.rimi.lv/aikagarso. Turklāt tā rosinās ne tikai skolēnus biežāk pašu spēkiem gatavot maltīti, bet arī var kalpot kā mācību līdzeklis mājturības stundās skolotājiem," norāda koordinatore.


Rimi veselīgas ēšanas kustības Aikāgaršo pavārgrāmatā iekļautas receptes no Dzelzavas speciālās internātpamatskolas, Madonas 1. vidusskolas, Rīgas Hanzas vidusskolas, Dzimtmisas pamatskolas, Rīgas, Kultūru vidusskolas, Suntažu internātpamaskolas, Ikšķiles vidusskolas, Tirzas pamatskolas, Pilsrundāles vidusskolas, Krustpils pamatskolas un daudzām citām skolām. Visbiežāk skolēni šefpavāra vadībā nodarbības laikā vēlējās pagatavot gardu maltīti pusdienām.


Aikāgaršo online pavārgrāmata būs labs palīglīdzeklis, kur meklēt iedvesmu ikdienas maltītēm,” uzskata skolēni.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas