Aivars Spalva: “ Tiesas izdevumi cilvēkam nav jāsedz.” 2

Vidzemes reģionālās Valsts darba inspekcijas Gulbenes sektora vadītājs Aivars Spalva "Dzirksteli" informē, ka no iedzīvotājiem ir saņemtas sūdzības par nelikumīgu atbrīvošanu no darba, kā arī piespiedu iešanu bezalgas atvaļinājumā.

"Ja cilvēkam ir problēmas vai neziņa, vai viņš ir likumīgi atlaists, jāvēršas darba inspekcijā. Mēs izskatām sūdzību un atbildam tās iesniedzējam," skaidro A.Spalva.


Viņš stāsta, ka cilvēki nāk un jautā, vai ir likumīgi atlaisti no darba, bet ne visi gadījumi, par kuriem ir iesniegtas sūdzības par nelikumīgu atlaišanu, apstiprinās.

 

"Mēs nevaram no mutiskās informācijas atbildēt, kāds ir vai nav atlaists nelikumīgi. Mēs veicam uzņēmuma pārbaudes un skatāmies, kādā veidā darba devējs ir izdevis rīkojumu, ar kādu pantu, kādas kompensācijas pienākas cilvēkam. Bet katrā ziņā ir tādi gadījumi, kad cilvēki ir atlaisti nelikumīgi. Šādos gadījumos konkrētajam cilvēkam iesakām vērsties tiesā, jo inspekcija nevar pateikt darba devējam, lai atjauno cilvēku darbā. Tiesas izdevumi cilvēkam nav jāsedz, jo tiesa ir par darba strīdu," skaidro A.Spalva.


Savukārt bezalgas atvaļinājumu var iedot tikai tad, ja darbinieks pats to lūdz, piemēram, ģimenes apstākļu dēļ, un tad darba devējs izvērtē, dot vai ne.

 

"No darba devēja puses uzspiest darbiniekiem iet bezalgas atvaļinājumā nedrīkst, bet reāli jau tā notiek. Ja darbinieks ir uzrakstījis iesniegumu par bezalgas atvaļinājumu, tad vairs neko izdarīt nevar, jo tas ir oficiāls dokuments. Ir cilvēki, kuri nāk un mutiski informē, ka viņiem piespiež ņemt bezalgas atvaļinājumus, tad telefoniski sazināmies un skaidrojam darba devējam, ka tā ir nepareiza rīcība. Bet dokumentāli to ir grūti pierādīt un apstiprināt," norāda A.Spalva.


Vidzemes reģionālā Valsts darba inspekcija atrodas Gulbenē Viestura ielā 2, telefons 644 71014.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

......

ha ha ha.......telefoniski sazināmies un skaidrojam darba devējam, ka......... tavs darbs ņēmējs atnācis sūdzēties

pirms 11 gadiem, 2009.01.26 14:17

ooo

Ooo, A.Spalva kaut ko zin arī. Man likās ka tik iemalkot ugunsdziru kafejnīcā! Tas priecē! :))

pirms 11 gadiem, 2009.01.26 12:09

Vietējās ziņas