Aizdomas par A hepatītu neapstiprinās

Sabiedrības Veselības aģentūras Gulbenes filiāles epidemioloģijas daļas vadītāja Ilzīte Zaļuma informē, ka aizdomas par saslimšanu ar A hepatītu Gulbenes 2.vidusskolā nav apstiprinājušās. Laikā no 1.līdz 8.decembrim rajonā reģistrēti 17 saslimšanas gadījumi ar A hepatītu.

"Tie ir atsevišķi gadījumi, kad šī saslimstība konstatēta pieaugušajiem," saka I.Zaļuma. Arī aģentūras kopējie dati par iedzīvotāju saslimstību ar A hepatītu liecina, ka pēdējo nedēļu laikā jaunatklāto gadījumu skaits pamazām samazinās.

 

Parasti A hepatīta vīruss izraisa vieglu vai vidēji smagu saslimšanu, tomēr aģentūra atgādina, ka A hepatīts var noritēt arī smagi un beigties pat letāli cilvēkiem, kuriem ir citas veselības problēmas, piemēram, hroniskas aknu slimības, atkarība no alkohola, slimības, kas novājina imunitāti.

 

No saslimšanas ar A hepatītu var pasargāt tikai vakcinācija.

Gulbenes pilsētā un rajonā pagaidām nav reģistrēts arī neviens saslimšanas gadījums ar gripu, toties ir augšējo elpošanas ceļu saslimšanas.

 

"Šo slimnieku skaits šobrīd ir liels - 1102 gadījumi. Ir reģistrēti arī saslimšanas gadījumi ar vējbakām. Ar tām slimo bērni," informē I.Zaļuma.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas